زنجان در اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع پیشتاز است

زنجان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: طبق اعلام سازمان بیمه سلامت، این اداره کل در بین ۳۱ استان کشور در اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع پیشتاز است که این مهم با همکاری و تلاش مضاعف کارکنان و تیم سلامت انجام گرفته است.

 دکتر یعقوب شیویاری روز یکشنبه در مراسم تجلیل از پزشکان خانواده روستایی و شهری که همزمان با سراسر کشور به طور ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: نقش پزشک خانواده و نظام ارجاع در نظام سلامت بسیار مهم است و این برنامه  محصول مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت است که با قوت باید ادامه و توسعه یابد.

وی اضافه کرد: تعاملات بین بخشی می تواند در پیشبرد کارها و اهداف ترسیم شده بسیار موثر باشد و در تلاش هستیم این مهم در استان به نحو مطلوبی جریان داشته باشد و بصورت عینی عملیاتی شود.

این مسوول ادامه داد: همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان در پیشبرد برنامه های این بخش بسیار تاثیرگذار است و در این میان عموم مردم استحقاق دریافت بهترین نوع خدمات را دارند و این مهم باید بیش از گذشته مد نظر قرار گیرد.

وی اظهار داشت: حرفه پزشکی مشقت ها و سختی هایی دارد اما خدمات رسانی به همنوع بسیار لذت بخش است و در این میان پزشکان فداکاری در مناطق مختلف دورافتاده و محروم کشور مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

شیویاری افزود: طبق برنامه ریزی ها تلاش می شود در این استان بهترین خدمات مورد نیاز به بیمه شدگان و به ویژه روستاییان ارائه شود که با بهبود و یا تامین زیرساخت های لازم این مهم سرانجام خوبی خواهد داشت.

وی اظهار داشت: تلاش کارکنان بیمه سلامت نیز می تواند این اداره کل را در سطح کشور سرآمد کند و در این میان اداره کل بیمه سلامت در کنار دانشگاه علوم پزشکی استان برای خدمت رسانی بهینه به گروه‌های هدف از هیچ تلاشی مضایقه نخواهد کرد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان زنجان نیز ادامه داد: همکاران در این اداره کل، در بسیاری مواقع و با خدمات بیمه ای در سطح روستاها کمک حال بودند و در مجموع با این اقدامات انجام گرفته توانسته ایم در این بخش به یک آرامش نسبی برسیم.

دکتر محمود حریری افزود: همین همکاری و هماهنگی بین بخشی موجب شده فعالیت ها و خدمات مورد نیاز در مناطق روستایی زنجان با آرامش نسبی ادامه یابد که حاصل این مهم جذب و نگهداشت تیم سلامت بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha