شهردار کرمان بر مناسب‌سازی شهر در سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی تأکید کرد

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان در آستانه نزدیک شدن به سالگرد شهادت سردار دل‌ها، بر انجام اقدامات لازم برای مناسب‌سازی شهر و جدیت مدیران اجرایی شهرداری بر آماده‌سازی شهر تأکید کرد.

به گزارش ایرنا، سیدمهران عالم‌زاده روز یکشنبه در نشست شورای اداری مدیران شهرداری کرمان ویژه برنامه سالگرد شهادت فرمانده ارشد جبهه مقاومت، با تأکید بر اینکه ادارات و ارگان‌های عضو کمیته مناسب‌سازی نیز باید وظیفه خود را به‌طور کامل انجام دهند، افزود: تبلیغات شهری در مسیر مانور باید به‌صورت ویژه انجام شود و فضای داخلی شهر و نقاط دیگر هم، مدنظر قرار گیرد.

شهردارکرمان با اشاره به تمرکز برنامه‌های بزرگداشت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، از مصلیو مسیر گلزار شهدا گفت: شهرداری منطقه یک کارهای ویژه‌ای برای مناسب‌سازی بر عهده دارد؛ ضمن اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری نیز باید به‌صورت ویژه در خصوص تبلیغات محیطی کار کند.

عالم‌زاده خطاب به مدیران شهرداری گفت: در آستانۀ سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، مردم شهر کرمان و مهمانانی که از سایر شهرها به کرمان می‌آیند، باید فضای سالگرد را احساس کنند؛ بنابراین، فضاسازی و بسترسازی شهر باید مناسب باشد.

تبلیغات محیطی کرمان تناسب با شهادت سردار دل ها

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان نیز در این نشست گفت: تبلیغات محیطی و نصب بنر از مسیر میدان آزادی، گنبد جبلیه تا گلزار شهدا، توسط این سازمان در حال انجام است؛ ضمن اینکه میدان آزادی نیز توسط یکی از هیأت‌های مذهبی شهر کرمان در حال آماده‌سازی است.

محمد جهانشاهی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم تشییع نمادین، از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای سالگرد سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی است، گفت: مانور از مسیر میدان آزادی تا گلزار شهدا، انجام می‌شود و با همکاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، تبلیغات شهری در میدان آزادی، محدوده میدان شورا تا مصلی، به‌طور ویژه‌تر دیده شده است.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به ورود ۲ هزار پرچم برای مناسب‌سازی به استان کرمان اشاره کرد و گفت: تعدادی از این پرچم‌ها در شهر کرمان نصب می‌شود.

معاون خدمات شهری شهردار کرمان نیز به آماده‌سازی مصلی و گلزار شهدا برای برگزاری مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: تابلوهای محیطی نیز در حال نصب است؛ مناطق پنج‌گانه هم به‌خصوص شهرداری منطقه چهار و منطقه یک، در حال آماده‌سازی محیط شهری هستند.

رامین امیرمداح از زیباسازی ویژۀ «گلزار شهدا» توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری خبر داد و اظهار داشت: برای زیباسازی «گلزار شهدا»، به تعداد کافی درخت، درختچه و گل‌وگیاه کاشته شده است.

مهدی نیکویی، معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان نیز از جانمایی مناسب تبلیغات شهری برای مراسم سالگرد سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی بر روی پل‌های سواره خبر داد و گفت: این اقدام با در نظر گرفتن تدابیر ترافیکی و گرفتن مجوزهای  لازم، به‌زودی انجام می‌شود.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان نیز با اشاره به اینکه ورودی شهر برای ورود مسافران باید مناسب‌تر باشد و فضای سالگرد شهادت سردار را تداعی کند، افزود: بیلبوردها و تبلیغات شهری در حال نصب که امیدواریم فضاسازی شهری در خور سردار دل‌ها باشد.

سلمان متحدین پیشنهاد داد: با توجه به در پیش بودن ایام فاطمیه، تبلیغات شهری علاوه بر اطلاع‌رسانی، حاوی پیام‌هایی از فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

رضا میرزایی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان نیز از آمادگی نیروهای آتش‌نشانی در مراسم سالگرد سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی و شرکت در مانور تدارک دیده شده در این روز خبر داد.

نشست شورای اداری مدیران شهرداری کرمان تا پایان برگزاری مراسم سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، به‌صورت مستمر برگزار خواهد شد تا هماهنگی‌های لازم برای مناسب‌سازی مطلوب شهر جهت ایام سالگرد شهادت سردار دل‌ها انجام گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها