مسکن، معیشت و اشتغال از عمده ترین مشکلات ایثارگران است

کرج - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: عمده مشکلات ایثارگران معیشت، مسکن و اشتغال است که هر سه این موارد باید توسط معاونت تعاون این بنیاد پیگیری شود.

سلیمان رستمیان روز یکشنبه در نشست تخصصی با مجموعه معاونت تعاون و امور اجتماعی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران، افزود: معاونت تعاون در صدر خدمات رسانی به ایثارگران قرار دارد.

وی اظهار داشت: تکریم و عزتمندی در ارائه خدمات، هوشمند کردن فرآیندها، به‌روزرسانی سیستم سجایا، ارتقای سطح توانمندی و کیفیت زندگی در ارایه خدمات و بهره‌مندی از ظرفیت‌های قانونی با استفاده از امکانات بومی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری بنیاد در حوزه تعاون و امور اجتماعی است که باید نسبت به آن اهتمام داشت.

ضرورت تشکیل کارگروهی جهت پیگیری امورات اشتغال ایثارگران

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه بر لزوم تشکیل کارگروهی ویژه جهت رفع مشکل اشتغال ایثارگران تأکید کرد و گفت: قانون استفساریه ایثارگران به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ‌شده است لذا باید تا حصول نتیجه پیگیر تبدیل وضعیت  ایثارگران باشیم.

رستمیان با تاکید بر لازم الاجرا بودن قانون استفساریه ایثارگران، گفت: انعقاد تفاهم‌نامه‌ها، توسعه کارآفرینی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و ارتباط مؤثر با نهادی خصوصی و شرکت‌های صنعتی جهت اشتغال ایثارگران ازجمله مواردی است که باید در دستور کار باشد تا بتوانیم بیکاری ایثارگران را  به حداقل برسانیم.

همچنین اشتغال ایثارگران در اولویت قرار دارد و تمامی مسوولان به این امر واقف هستند که بنیاد شهید و امورایثارگران نیز به‌عنوان متولی امور ایثارگران نباید در این زمینه کوتاهی کند.

وی افزود: پیگیری مستمر و ثبت بیکاری فرزندان شهید و جانبازان ۷۰ درصد بومی و میهمان در سامانه سجایا با هماهنگی استان‌ها و ستاد مرکزی نیز ازجمله اموراتی است که باید در اولویت اجرا قرار گیرد.

پیگیری امورات پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی ایثارگران

مشاور امور ایثارگران استانداری البرز در بخش دیگر بر پیگیری امورات پاداش پایان خدمت و ذخیره مرخصی ایثارگران تأکید کرد و گفت: بخش عمده‌ای از معوقات ایثارگران پرداخت‌شده است لذا باید فهرست پرداختی‌های پاداش پایان خدمت اخذ و در اسرع وقت و به روشی مقتضی به خانواده‌های ایثارگران اطلاع‌رسانی گردد.

وی در ادامه همچنین به تسهیل درروند انتقال پرونده ایثارگران اشاره کرد و گفت: انتقال پرونده ایثارگران میهمان نیز ازجمله مواردی است که انجام آن سبب رضایتمندی آنان خواهد شد لذا مسوولان متولی امر تمام تلاش خود را در این زمینه بکار بگیرند.

تسریع در روند بهسازی و تحویل گلزار های شهدا

رستمیان در بخش دیگر گلزارهای شهدا را نماد و هویت فرهنگی کشور دانست و تصریح کرد: گلزارهای شهدا مهم‌ترین نمادهای فرهنگی شهر در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند لذا باید اهتمام جدی‌تری نسبت به‌پایان بهسازی و تحویل این مکان‌های مقدس داشته باشیم.

تعویض سنگ مزار شهدای گمنام و مناسب‌سازی معابر شهر جهت تسهیل در عبور و مرور جانبازان نیز از دیگری مواردی است که باید با پیگیری مجدانه به نتیجه مطلوب برسد.

وی همچنین به وضعیت  گلزار شهدای امامزاده محمد (ع)  کرج اشاره کرد و افزود:  گلزار شهدای امامزاده  محمد (ع) چهارمین گلزار شهدای کشور و مدفن بیش از یک هزار و۵۰۰ شهید گرانقدر دوران دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مدافع حرم است که کار یکسان‌سازی و بهسازی این گلزار باید با لحاظ کردن منویات مقام معظم رهبری تا پایان سال ۹۹ به اتمام برسد.

ساخت پروژه سه هزار واحدی مسکن اقدامی مثبت در راستای رضایتمندی ایثارگران

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه تصریح کرد: انعقاد تفاهم‌نامه ساخت سه هزار واحد مسکونی ایثارگران ازجمله اقدامات و خدمات مؤثر، ارزشمند و ماندگاری است که باید تلاش کنیم تا هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

رستمیان در پایان با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان‌ها برای خدمت‌رسانی به ایثارگران گفت: ما امروز سرباز انقلاب و خادم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستیم لذا باید تمام تلاش خود را در جهت کسب رضایت این عزیزان انجام دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها