برای کسب قهرمانی جهان در مسابقات داخل سالن تلاش می کنیم

رشت - ایرنا - رئیس فدراسیون هاکی گفت: برای کسب مقام قهرمانی جهان در مسابقات هاکی داخل سالن تلاش می کنیم.

علیرضا بهرام قدیمی عصر یکشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رقابت های هاکی داخل سالن قهرمانی جهان ، بهمن ماه سال آینده در کشور بلژیک  از قطب های برتر این رشته در جهان برگزار می شود و برنامه ریزی ما حضور قدرتمند در این رقابت ها و کسب عنوان قهرمانی جهان است.

وی که برای حضور در انتخابات ریاست هیات هاکی گیلان در رشت حضور یافت، ادامه داد: همانگونه که در رشته فوتبال، تیم ملی فوتسال ایران یکی از قطب های برتر در جهان بشمار می رود، در رشته هاکی نیز، تیم هاکی داخل سالن ایران با توجه به داشتن پتانسیل و استعدادهای خوب، یکی از قطب های برتر جهان است و امیدواریم  در رقابت های جهانی بتوانیم سکوی نخست را فتح کنیم.

وی افزود: همچنین تیم های ملی هاکی بانوان و آقایان ایران در رقابت های المپیک داخل سالن آسیا که خرداد ماه سال آینده در کشور تایلند برگزار می شود، حضور خواهند یافت و انتظار داریم که در هر دو بخش روی سکو قرار گرفته و عناوین ارزنده ای را کسب کنیم.

رئیس فدراسیون هاکی به انجام رقابت های لیگ های مختلف نیز اشاره و خاطرنشان کرد: قرار است لیگ برتر و لیگ دسته اول هاکی در بخش آقایان در تهران برگزار شود و سپس نفرات برتر از سوی کادر فنی انتخاب و در اردوها حضور خواهند یافت تا با تمرینات مناسب، در بازیهای المپیک داخل سالن آسیا و در رشته هاکی حضور یابند.

وی اضافه کرد: رقابت های لیگ برتر بانوان نیز فصل گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا نیمه تمام ماند اما هشت تیم برتر انتخاب شده بودند که قرار بود رقابت های این مرحله در گیلان برگزار شود اما به دلیل کرونا، این رقابت ها لغو شد و با این وجود، مربیان تیم ملی بازیکنان برتر را انتخاب کردند و امیدواریم که تیم ملی هاکی بانوان نیز در رقابت های بازی های المپیک داخل سالن آسیا در تایلند نیز بدرخشد.

 قدیمی بیان کرد: البته تیم ملی هاکی بانوان ایران سال گذشته پس از ۱۰ سال، در رقابت های قهرمانی آسیا حضور یافت و سرانجام توانست رتبه پنجم را کسب کند که امیدواریم این تیم با درخشش بیشتر بتواند یکی از مقام های اول تا سوم آسیا را تصاحب کند.

وی اظهار کرد: البته یکی از برنامه های مهم فدراسیون هاکی، سرمایه گذاری مناسب در رشته هاکی چمنی است که به صورت پنج نفره برگزار می شود چون این رشته یکی از رشته های مسابقات المپیک نیز محسوب می شود و به همین دلیل، باید در رشته هاکی چمنی پیشرفت خوبی داشته و یکی از قدرتهای برتر باشیم.

قدیمی به قدرتهای نوظهور این رشته در جهان نیز اشاره و بیان کرد: هم اینک رشته هاکی دیگر تحت سلطه کشورهای پاکستان و هندوستان نیست و کشورهای اروپایی با سرمایه گذاری مناسب در هاکی که سومین رشته ورزشی پرطرفدار در جهان بشمار می رود، توانسته اند برتر از کشورهایی همچون پاکستان و هندوستان قرار گیرند.

رئیس فدراسیون هاکیخاطرنشان کرد: کشورهایی همچون بلژیک، انگلستان ، هلند ، فرانسه و همچنین استرالیا هم اینک کشورهای قدرتمند در رشته هاکی محسوب می شوند و امیدواریم ایران  نیز با سرمایه گذاری مناسب، بتوانیم جزو قدرت های برتر این رشته در جهان باشد.

انتخابات ریاست هیات هاکی استان گیلان روز یکشنبه در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان گیلان در رشت برگزار و مرتضی یحیی پور مسروری با کسب ۱۲ رای از ۱۲ آرای ماخوذه به عنوان رئیس هیات هاکی گیلان انتخاب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها