اعضای هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در مازندران مشخص شدند

ساری - ایرنا - اعضای هیات نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاهای مازندران مشخص شدند. در مازندران به طور رسمی کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی مجمع نمایندگان مازندران ،  مهدی سعادتی ، کیوان مرادیان و علی بابایی کارنامی به عنوان اعضای این هیات برگزیده شده اند و وظیفه نظارت بر تمامی روند برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را در استان مازندران  براساس قانون بر عهده خواهند داشت.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابت شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور همزمان  ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام وزارت کشور ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به در ۲ زمانبندی جداگانه انجام می شود. ثبت نام برای داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر از  ۲۰ اسفند شروع می شود و به مدت یک هفته تا ۲۶ اسفند ادامه خواهد داشت . ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستا هم از ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ شروع می شود و تا ۱۶ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

بر اساس تبصره ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی ، داوطلبان در هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ آن بیش از سه ماه نگذشته باشد را ارائه کنند و داوطلبان شورای اسلامی شهرها از تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ و داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از تاریخ ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۹ می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی یا دفاتر پلیس ۱۰+ و یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی نسبت به دریافت گواهی نداشتن سوء پیشینه اقدام و هنگام ثبت نام گواهی را ارائه کنند.

همچنین با استناد به ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، اشخاصی که به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شورای اسلامی محرومند؛ باید تا قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا کنند.

طبق آخرین گزارش ستاد انتخابات مازندران، انتخابات  پنجمین دوره شوراهای اسلامی در ۲ هزار و ۶۷۹ روستا و ۵۸ شهر مازندران برگزار شد و هفت هزار و ۷۳۵ نفر در این استان به عنوان عضو اصلی شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب شدند.

برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در مازندران حدود ۱۸ هزار نفر ثبت نام کرده بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها