معین‌ اقتصادی ویژه بانوان در شهرستان سبزوار فعال شد

سبزوار- ایرنا- معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار گفت: یک معین‌ اقتصادی به منظور توانمندسازی بانوان و با رویکرد توسعه مشاغل خانگی برای این قشر از جامعه در این شهرستان فعال شد.

حسین فیض‌آبادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این معین اقتصادی با عنوان "کانون توسعه فرهنگی گلچین سبزوار" در حوزه اشتغال و توسعه مشاغل خانگی، صنایع دستی، پوشاک، مشاغل خرد کشاورزی و پرورش قارچ فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: در این راستا صندوق‌های خرد اشتغال زنان ایجاد شده که پس از مشارکت و سرمایه گذاری اندک اعضا، تسهیلات کم بهره بانکی بر مبنای طرح و مهارت بانوان پرداخت می شود.

معاون فرماندار سبزوار گفت: معین‌های اقتصادی این شهرستان در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی تاکنون ۸۵۰ فرصت شغلی در رشته‌های تولید تابلو فرش، فرش دستباف، کشاورزی و گیاهان دارویی ایجاد کرده‌اند.

فیض آبادی افزود: این فرصت‌های شغلی را پنج معین اقتصادی شامل شرکت‌های تعاون روستایی مهرنشانی، مزرعه مروارید، تعاونی عشایری، اتحادیه تعاون روستایی و بانک صنعت و معدن ایجاد کرده اند.

تاکنون در چارچوب اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی که ابتکار علیرضا رزم‌حسینی استاندار پیشین خراسان رضوی بوده است، ۲۱ سند همکاری با سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و توسعه روستایی شهرستان سبزوار منعقد شده است.

مرکز شهرستان ۲۸۵ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha