۶۴ میلیارد تومان هزینه بستری بیماران کرونا در آذربایجان‌شرقی پرداخت شد

تبریز - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی از لغو آزمون وسع با توجه به مصوبه ستاد کرونا خبر داد و گفت: طی ۹ ماهه امسال ۶۴ میلیارد تومان برای هزینه بستری بیماران کرونایی در استان پرداخت شده است.

وحید مجیدی روز یکشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی با تجلیل از پزشکان و تیم سلامت در دوران سخت کرونا، اظهار کرد: امیدواریم سال بعد شاهد ارتقای خدمات در مورد جمعیت هدف یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری در استان باشیم.

وی با اشاره به قانون پزشک خانواده گفت: برای جمعیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در استان، برای هر چهار هزار نفر یک پزشک، برای هفت هزار نفر یک ماما و هر ۱۰ هزار نفر یک دندانپزشک تعریف شده است که براین اساس ۳۸۴ پزشک، ۳۰۰ ماما و ۱۰۴ دندانپزشک در حوزه سلامت خدمات ارایه می کنند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان اینکه خدمات بیمه سلامت در استان در قالب یک دانشگاه علوم پزشکی و ۲ دانشکده پزشکی سراب و مراغه خدمات ارایه می کنند، افزود: در یکهزار خانه بهداشت روستایی نیز همکاران پزشک و ماما و دندانپزشک به صورت هفتگی خدمات ارایه می دهند.

مجیدی خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش پزشکان خانواده در مناطق روستایی باید از لحاظ مالی و پرداختی نیز هیچ مشکلی نداشته باشند که البته مشکلات زیادی نبوده و هر آن چیزی که وجود داشته باشد هم حل شود. 

وی گفت: سال ۱۳۹۲ بیمه سلامت آذربایجان شرقی از بابت سطح یک، ۲۰ میلیارد تومان و در سال جاری ۱۷۰ میلیارد تومان به پزشکان و کادر سلامت پرداخت کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با اشاره به به حذف اسناد کاغذی گفت: مقرر است تمام بیمارستان‌های خصوصی و غیردانشگاهی اسناد بستری خود تا پایان دی ماه، به صورت الکترونیکی ارائه دهند و دیگر هیچ بیمارستانی اسناد کاغذی نخواهد داشت. 

مجیدی در خصوص آخرین وضعیت داروهای کرونایی تحت پوشش بیمه سلامت، خاطرنشان کرد: طبق مصوبات ستاد کرونا تمام داروهای مورد تایید ستاد در تعهد بیمه سلامت نیز است و آخرین داروی بیماران کرونایی داروی رمدسیویر با قیمت ۷۷۰ هزار تومان است که با فرانشیز ۱۰ درصد پرداخت می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها