حل مشکلات خور و بیابانک نیازمند جهت‌دهی ویژه است

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: باید برای حل مشکلات و توسعه شهرستان خور و بیابانک اقدامات و جهت دهی ویژه صورت بگیرد.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز یکشنبه در جلسه توسعه شهرستان خور و بیابانک در سالن جلسات استانداری افزود: باید جلسه توسعه این شهرستان با حضور اعضا در شهرستان منتخب برگزار شود.

وی ادامه داد: کمیته‌های مختلف تحت عنوان کارگروه و کارگاره های آموزشی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، معدن اقتصادی و غیره با حضور صاحبان فرآیند در شهرستان منتخب تشکیل تا به جمعبندی موثر برای توسعه برسیم.

منابع اعتباری ویژه برای خور و بیابانک در نظر گرفته شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان در این جلسه گفت: امیدواریم با طرح توسعه خور و بیابانک شاهد تغییرات و تحولات کیفی در این شهرستان باشیم.

ایوب درویشی افزود: کمک‌های فنی اعتباری، تشکیل صندوق‌های خرد محلی، آموزش و مهارت آموزی و کمک به تسهیلگران، تخصیص حداکثری اعتبارات شهرستان، تشکیل شورای مبارزه با موادمخدر و تشکیل شورای هماهنگی در شهرستان منتخب، تنوین ابلاغ دستورالعمل‌های ویژه از بندهای اصلی نظام نامه برای توسعه شهرستان‌های منتخب است.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت اقتصادی همه جانبه شهرستان و استان، ‌مقایسه اثر اقدامات انجام شده با وضع سابق، استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ قانون الحاق، مدیریت منابع آب و خاک، پیگیری پروژه‌های اجتماعی متناسب با مشکلات خاص شهرستان، تسهیلگران و نهادهای معین توسعه‌گرا و شناسایی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برای جذب سرمایه از دیگر بندهای نظام نامه است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان گفت: باید منابع به صورت ویژه از جمله منابع اعتباری استان در اختیار شهرستان منتخب قرار بگیرد در غیر این صورت تغییرات شاخصی را شاهد نخواهیم بود.

به گفته وی استفاده از کمک‌های فنی و اعتباری برای شهرستان خور و بیابانک باید صورت گیرد.

درویشی گفت: برای ۱۳ پهنه معدنی در شهرستان خور و بیابانک مجوز اکتشاف صادر شده است، طرح‌های خوبی برای فرآوری سنگ ایجاد شده و طرح و برنامه‌های خوبی در این راستا صورت گرفته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی اقدامات مناسبی برای پرورش شتر و شترمرغ صورت گرفته که برای شتاب دادن به توسعه این شهرستان باید نهادهای توسعه‌ای وارد شوند.

خور و بیابانک به مرکزیت شهر خور با وسعت افزون بر ۱۲ هزار کیلومتر مربع و ۲۰ هزار نفر جمعیت در ۴۲۰ کیلومتری شرق اصفهان، حدود ۱۰ درصد از کل مساحت استان اصفهان را در اختیار دارد.

این شهرستان دارای ظرفیت‌های گردشگری، بومگردی، صنایع معدنی و کشاورزی و دامپروری از جمله کشت گیاهان دارویی و پرورش شتر و شترمرغ است.

خور و بیابانک شهرستان منتخب هدف توسعه در استان است که اقدامات خوبی در ابعاد مختلف زیرساختی، ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها