پوتین برای کمک‌های امدادی روسیه به همه کشورهای جهان اعلام آمادگی کرد

مسکو - ایرنا- ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه برای کمک و امدادرسانی به همه کشورهای جهان که نیازمند کمک های امدادی و حوادث باشند اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایرنا از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین روز یکشنبه در پیامی به امدادگران روسیه و کارکنان وزارت موقعیت های اضطراری این کشور  تصریح کرد،  روسیه این کمک ها را بدون چشم داشت، سودجویی و کسب هرگونه منافع سیاسی انجام می دهد.

وی به عنوان نمونه موفقی از عملیات انسان دوستانه وزارت موقعیت های اضطراری روسیه در خارج از این کشور به عملیات انساندوستانه و صلحبانی روسیه در منطقه قره باغ اشاره کرد.  

پوتین تصریح کرد: در طول ۳۰ سال از زمان تاسیس وزارت موقعیت های اضطراری روسیه، بیش از ۵۰۰ عملیات امدادرسانی و کمک های انسانی توسط نیروهای این سازمان در کشورهای مختلف اجرا شده است.  

وی خطاب به کارکنان وزارت موقعیت های اضطراری روسیه افزود: معتقدم که این اقدامات (عملیات امدادرسانی در خارج از روسیه) از مهم ترین بخش های کار شما است.

پوتین گفت: در همه جهان می دانند که روسیه کمک می کند و امدادگران و کارشناسان خود را در هر نقطه ای که وضعیت سخت و دشوار پیش آمده است، اعزام می کند و لوازم مورد نیاز شامل مواد غذایی، دارو، لباس و لوازم دیگر ارسال می کند و کمک های انسانی و درمانی فوری به افرادی که در شرایط سخت قرار می گیرند ارائه می کند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار جهان