امسال حدود ۷۰۰ شغل در دامغان ایجاد شد

سمنان- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری دامغان گفت: تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برای امسال یک‌هزار و ۲۸۸ فقره است که تاکنون ایجاد حدود ۷۰۰ شغل محقق شد.

حمیده خورزانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: تعهد اشتغال همه ساله از طریق ادارات کل در سامانه رصد اشتغال ثبت می‌شود که در طول سال در چندین نوبت توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان رصد می‌شود. 

وی به پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: امسال ۵۰ میلیارد ریال به منظور تسهیلات مشاغل خانگی استان سمنان درنظر گرفته شد که از این سهمیه ۱۰ درصد برای شهرستان دامغان درنظر گرفته شده است. 

خورزانی افزود: مهم‌ترین معیار تخصیص تسهیلات، براساس سرانه جمعیت هر شهرستان است که امسال سهم دامغان پنج میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال لحاظ شد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز ۱۱ درصد از کل اعتبارهای مشاغل خانگی استان سمنان به ارزش ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به دامغان اختصاص یافت.

خورزانی ادامه داد: تسهیلات مشاغل خانگی به منظور ایجاد اشتغال های خرد و خانگی به دستگاه های اجرایی شامل صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت می‌شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری دامغان گفت: افراد متقاضی دریافت تسهیلات در این طرح، پس از تشکیل پرونده، تکمیل مدارک و تایید نهادهای مربوط، برای دریافت وام به بانک های عامل معرفی می‌شوند.

شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها