هفت سایت ارتباطی شهرستان زیرکوه در دست احداث است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر از محل اعتبارات توسعه روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای اتصال ۷۸ روستای شهرستان زیرکوه به شبکه ملی اطلاعات هفت سایت جدید در دست اقدام است.

مصطفی بهی روز یکشنبه در نشست کارگروه فناوری و مخابرات شهرستان زیرکوه افزود: با بهره‌برداری از این هفت سایت، ۷ هزار و ۸۳۹ خانوار با جمعیت زیر پوشش ۲۷ هزار و ۲۴۵ نفر از خدمات اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند.

وی اظهار داشت: ۷۳ مدرسه این شهرستان شامل ۲۳ مدرسه شهری و ۵۰ مدرسه روستایی تاکنون از محل اعتبارات وزارت ارتباطات به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: ۲۰۱ خانوار با بهره‌برداری از سایت چاه شهید صدوقی زیرکوه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و نصب دکل ۶ سایت دیگر در روستاهای چاه زرد، پردان، سینیدر، بمرود، بهمن آباد و کلاته مزار در دست اجرا است.

وی به توسعه اینترنت و ارتقای سایت همراه اول در ۱۵ روستای شهرستان مرزی زیرکوه اشاره کرد و گفت: تاکنون ۲ سایت در روستاهای جان محمد و شیرخند اجرا شده و ۱۳ سایت دیگر با تامین تجهیزات در سال جاری به نسل چهارم همراه ارتقا می‌یابد.

وی افزود: در زمینه پوشش همراه در شهرستان زیرکوه ۹ سایت همراه در برنامه توسعه‌ای این اداره کل قرار دارد که تاکنون سه سایت راه‌اندازی شده و ۶ سایت دیگر در دست اقدام  است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی عنوان کرد: با اجرا و بهره‌برداری از این سایت‌ها سه هزار و ۱۰۱ نفر از جمعیت ۹ روستای دیگر این شهرستان با ۹۱۵ خانوار از پوشش حداکثری تلفن همراه برخوردار می‌شوند.

وی میزان پهنای باند تامین شده در استان خراسان جنوبی را ۱۲۰ گیگابیت در ثانیه اعلام کرد و گفت: از این میزان در زمان پیک مصرف ایام شیوع ویروس کرونا ۳۵ گیگابیت در ثانیه مورد مصرف قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها