۲ هزار و ۱۵۰ پرونده واردات در قشم ثبت سفارش شد

قشم- ایرنا- مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲ هزار و ۱۵۰ پرونده به ارزش ۱۷۲ میلیون دلار در منطقه آزاد قشم ثبت سفارش شده است.

هرمز امیری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۸۳۰ پرونده ثبت سفارش شده مربوط به کالاهای مصرفی در جزیره به ارزش تقریبی ۱۴ میلیون دلار  است.

وی ادامه داد: یکهزار و ۲۱۸ پروانه واردات کالای همراه مسافر نیز به ارزش تقریبی ۱۳ میلیون دلار از ابتدای امسال در منطقه آزاد قشم صادر شد.

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در این مدت ۱۳۱ میلیون دلار برای واردات مواد اولیه و قطعات شرکت‌های تولیدی در قالب ۷۰ پرونده ثبت سفارش، تخصیص یافت.

وی اظهار کرد: ۳۲ پرونده ثبت سفارش به ارزش حدود ۱۴ میلیون دلار نیز برای واردات ماشین آلات مربوط به خطوط تولید واحدهای صنعتی اختصاص یافته است.

امیری تاکید کرد: پرونده ثبت سفارش در منطقه آزاد قشم در کمتر از ۲۴ ساعت برای بررسی نهایی و انجام مراحل تخصیص ارز به دبیرخانه ارسال می شود.

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مطابق دستورالمعل‌های صادر شده برای واردات کالای همراه مسافر ۸۰۰ قلم کالا تعیین شده و محدودیتی برای واردات این اقلام توسط تجار و بازرگانان دارای مجوز و کارت بازرگانی وجود ندارد.

امیری در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی و حجم تقاضاهای موجود، متقاضیان و بازرگانان می توانند پس از ثبت نام در سامانه یکپارچه فعالان اقتصادی مناطق آزاد کشور «سیفام» درخواست خود برای ثبت سفارش کالاهای مجاز را انجام دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها