کالاهای قاچاق به ارزش ۴۸۶ میلیارد ریال در استان سمنان کشف شد

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بیش از ۴۸۶ میلیارد ریال کالای قاچاق در ۹ ماه گذشته از سال ۹۹ کشف شد.

به گزارش ایرنا، علی تشنه دل روز یکشنبه در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان افزود: بیش از هفت هزار و ۶۰۰ مورد بازرسی قاچاق کالا از ابتدای سالجاری تاکنون در قالب طرح مبارزه با قاچاق کالا درعرضه و حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داخلی و با بهره‌گیری از ظرفیت بازرسان مستقر در این سازمان و دستگاه های عضو کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا انجام شد.

وی گفت: این بازرسی ها طی گشت‌های مشترک و با حضور دستگاه‌های نظارتی حاکمیتی در حوزه نظارت بر بازار و از جمله دستگاههای کاشف موضوع ماده (۳۶)  قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و غیر صنفی و سطح عرضه انجام شد.

تشنه دل بیان کرد: عمده ترین کالاهای کشف شده مربوط به گروه های کالایی آرایشی و بهداشتی ، مواد دخانی ، مواد غذایی ، سوخت ، آرد و نان است که یکهزار و ۲۳۷ فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی بالغ بر ۴۸۶ میلیارد و ۴۱۱ میلیون ریال تشکیل و جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق باید مردمی شود، گفت: در مباحث و برنامه ریزی ها در مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید کلان نگری انجام شود و تمامی اقدامات در این زمینه باید هوشمندانه، عالمانه و با در نظر گرفتن تمامی جزئیات و جوانب کار باشد تا اثر بخشی لازم را داشته باشد.

حدود ۳۰ هزار و ۲۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در هشت شهرستان استان سمنان وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها