۴۰۰ بسته معیشتی طرح شهید سلیمانی در بجستان توزیع شد

گناباد- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه بجستان گفت: در راستای طرح شهید سلیمانی با کمک خیرین و کانونهای فرهنگی ۴۰۰ بسته معیشتی در مجموع به ارزش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در ۲ مرحله بین آسیب دیدگان کرونا در این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون توزیع شد.

حسن عبدالله زاده روز یکشنبه در آستانه سالروز شهادت شهید سلیمانی در  گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان ۲۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال به تازگی و ۲۰۰ بسته دیگر به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال در هفته بسیج امسال توزیع شد.

وی ادامه داد: این بسته‌های معیشتی که شامل مواد شوینده، مایع ظرفشویی، ماسک و حاوی اقلام غذایی از قبیل برنج، روغن، ماکارونی و رُب است با محوریت مساجد و با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه بجستان بین آسیب دیدگان کرونا توزیع شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بجستان از اهداف اجرای این طرح با نام شهید سلیمانی گرامیداشت یاد و خاطره این شهید است که خود از دغدغه مندان و حامیان آسیب دیدگان  و محرومان بود ذکر کرد.

عبدالله زاده افزود: این اداره همزمان با شب شهادت شهید سلیمانی با هماهنگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه و اداره آموزش و پرورش بجستان  مقادیری غذای گرم هم بین آسیب دیدگان کرونا توزیع می کند.

شهرستان بجستان با ۴۰۸ موقوفه و ۲۲ متولی وقف در فاصله ۲۹۹ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است و بیشترین وقفهای این شهرستان مربوط به برگزاری تعزیه‌ و قرآن‌خوانی است.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۱۱۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به بیماری کووید ۱۹ طی  ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و ۶۹۳ تن رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها