۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 84163055
۰ نفر

برچسب‌ها

مسوولان اردکان: حاج قاسم سلیمانی، سرباز ولایت بود

یزد - ایرنا - مسوولان شهرستان اردکان در آستانه سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی از این شهید عزیز بعنوان سرباز ولایت که در همه حال گوش به فرمان ولی امر خود داشت یاد کردند.

امام جمعه اردکان روز یکشنبه به ایرنا گفت: برخی از اشخاص ویژگی‌ها و شگفتی‌هایی دارند که شخصیت آن‌ها را بی‌بدیل می‌کند؛ سردار سلیمانی هم گرچه سلیمانی‌ها هستند و راهش را ادامه می‌دهند اما او از جهاتی بی‌همتا و بی‌نظیر بود.

حجت الاسلام سید اسماعیل شاکر افزود: حاج قاسم سلیمانی بیش از هر چیز دوست می‌داشت و می‌گفت که او را سرباز ولایت صدا بزنند باآنکه بالاترین درجه نظامی را از دست فرماندهی کل قوا مقام معظم رهبری گرفته بود.
وی اظهار داشـت: عظمت سردار سلیمانی در اطاعت آگاهانه از ولایت، اخلاص و مجاهدت دائمی او بود، سردار سلیمانی نزدیک چهل سال جهاد در میدان‌های رزم باآن‌همه سختی و رنج حاضر بود، مالک اشتر زمان بود و تا قلب دشمن نفوذ می‌کرد و به قول خودش گمشده‌اش در بیابان‌ها و میدان‌های جنگ، شهادت بود او بارها آرزوی شهادت کرد و امروز به آرزویش رسید.

وی اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود او نماد یک تفکر و یک مکتب نورانی و نماد نصرت الهی بود که می‌تواند بنده‌ای از بندگان خدا را در برابر این‌همه دشمن چنان قدرتی بدهد که با شنیدن نامش وحشت کنند و سال‌های سال دنبال ترور او باشند.

فرماندار اردکان نیز اظهار داشت: سردار سلیمانی پرورش‌یافته مکتب خمینی(ره) و خامنه‌ای مدظله العالی بود، او الگوی خود را شهدای عزیز معرفی می‌کرد و به‌حق می‌گفت که بهترین الگوی جوانان ما شهدا هستند.

 بهروز شهابی زاد یادآور شد: گرامی داشتن یاد و خاطره عزیزانی همچون حاج قاسم سلیمانی که همواره در تلاش جهت اعتلای اسلام و انقلاب اسلامی بوده وظیفه ماست.

وی ادامه داد: گرچه چهره این شهید بزرگوار با توجه به نمود بیرونی، همیشه یک چهره نظامی تلقی می‌شد اما ایشان در عین اینکه یک نظامی برجسته استراتژیک بود دیپلمات برجسته ای هم محسوب می‌شد تا جایی که گاهی در شورای امنیت ملی وقتی قرار بود تصمیمات اساسی و دیپلماتیک گرفته شود با ایشان مشورت می‌شد و او بود که می‌توانست آن تصمیمات را به خوبی اجرا کند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی اردکان هم با بیان اینکه شهید سلیمانی از حیث اخلاق و عرفان دارای شخصیت والایی بود تصریح کرد:  از نظر سازماندهی و قدرت تشکیلات هم انسان برجسته ای بود.

حجت الاسلام محمدحسین حاجی اسماعیلی گفت:  عملکرد سردار سلیمانی باید درس و الگویی باشد برای کسانی که دل در گرو اسلام، استقلال و آزادی و حریت دارند. به فرموده مقام معظم رهبری، سردار سلیمانی به تنهایی یک مکتب بود، او به این دلیل مکتب بود که به تنهایی در همه مراحل و مسیرهای زندگی می‌توانست الگوی خوبی باشد.

وی ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی در واقع پدر معنوی مجاهدان بود. او هرگاه که در میدان نبرد حضور پیدا می‌کرد، در خط مقدم قرار می‌گرفت تا با دشمن مواجه شود.

بخشدار مرکزی  اردکان نیز با اشاره به اینکه  شخصیت های زیادی در طول تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی رشد کرده اند که از جنبه های مختلفی در دنیا تاثیرگذاری های خاص خود را بر جا گذاشته اند ادامه داد: سردار سلیمانی با توجه به ویژگی های مختلف شخصیتی اعم از حقیقی و حقوقی، هم فرمانده نظامی قدرتمندی بود و هم فردی که بر مدار اسلام و نظام توحیدی حرکت و داعیه دار اخلاق بود و در عمل هم به این ادعا پایبند و بر رعایت مسایل شرعی و اخلاقی تاکید فراوانی داشت.

کمال حلوایی گفت: هرچه قدر نسل جوان با ابعاد شخصیتی این مرد بزرگ بیشتر آشنا شوند بدون شک در زندگی و آینده ای که دارند جدیت و پشتکار بیشتری داشته و تلاش فراوانی برای حرکت به جلو خواهند داشت.

وی با بیان اینکه اثرگذاری سردار سلیمانی در تامین امنیت ایران و منطقه بر هیچکس پنهان نیست، گفت: تحلیل دقیق حرکات دشمن، داشتن راهبرد مناسب برای مقابله، تسلط بر نقشه های تدافعی و خنثی سازی توطئه ها از جمله مواردی است که در شخصیت بزرگ این فرمانده نظامی وجود دارد.

بخشدار عقدا هم با اشاره به نقش سردار سلیمانی در دوران دفاع مقدس یادآور شد: ایشان در عملیات های مختلف دوران هشت ساله جنگ تحمیلی امنیت ایران را تامین و در دوران معاصر هم فراتر از مرزها و هزاران کیلومتر دور از مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی از کیان نظام مقدس اسلامی دفاع کردند.

محسن طالعی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی همیشه در میدان حضور داشته اضافه کرد: ایشان هیچگاه از فاصله دور از میدان جنگ در عملیات ها نقش نداشته بلکه با حضور در خط مقدم جبهه مقاومت و مبارزه با داعش و نیروهای آمریکایی از کیان اسلام و نظام و حرم حضرت زینب(س) به دفاع پرداخته است.

به گفته وی، حرکت سردار سلیمانی برای همه ملت های آزادی خواه در دیگر کشورهای اسلامی به عنوان الگوی تمام عیار جهان اسلام در مقاومت و مقابله با استکبار جهانی شناخته شد و همه آنها به تاسی از این سردار شهید در قیام و مقاومت خود ایستادگی کردند و به راه خود ادامه دادند.

به گزارش ایرنا  بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودرو در فرودگاه بغداد، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون نیروی مردمی عراق (الحشد الشعبی) و همراهان دیگرشان در این حمله هدف قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق، احمدآباد و اردکان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها