بیمار مرگ مغزی در خوزستان به سه نفر زندگی بخشید

اهواز - ایرنا - معاون دفتر فراهم‌آوری و هماهنگی پیوند اعضای دانشگاه جندی شاپور اهواز گفت: اهدای اعضای یک بیمار زن ۳۶ ساله اهل اهواز که دچار مرگ مغزی شده بود به سه نفر زندگی بخشید.

دکتر جواد شریعتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: کلیه‌ها و کبد این زن که به دلیل خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود به ۲ بیمار نیازمند اهدا شد.

وی افزود: گیرندگان کلیه یک زن ۳۹ ساله و یک مرد ۴۲ ساله، هر ۲ اهل اهواز بودند که عمل بر روی آنها با موفقیت انجام شد؛ گیرنده کبد نیز یک مرد ۴۶ ساله از ماهشهر اعلام است که عمل وی فردا انجام می‌شود.

شریعتی با بیان اینکه یک هزار و ۲۳۰ بیمار نیازمند کلیه در خوزستان داریم گفت:از مردم تقاضا می شود در فرهنگ سازی عمل اهدای عضو ، ما یاری کنند.

وی  با بیان اینکه مرگ مغزی پایان راه نیست بلکه آغاز راهی برای فرد دیگری است که نیازمند اعضای حیاتی است، ادامه داد:داوطلبان اهدای عضو می‌توانند با مراجعه به مرکز اهدای عضو ایرانیان ثبت نام ، و عضو شوند.

به گفته دکتر امید قبادی نایب رییس انجمن اهدای عضو ایرانیان، رتبه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در بخش اهدای عضو ۴۵ از ۵۶ در کشور است و در این حوزه سالانه اعضای حدود ۷۵ مورد مرگ مغزی قابل استفاده است.
 از سال ۱۳۸۲ تاکنون ۱۵۳ مورد اهدای عضو در این دانشگاه انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها