فرماندار: مداخله در بحران طلاق ماموریت جدید مرکز مهر خانواده خمین است

خمین - ایرنا - فرماندار خمین با اشاره به راه اندازی مرکز مهر خانواده در سال ۹۶ گفت: فلسفه شکل‌گیری این مرکز تامین کمبودهای عاطفی کودکان طلاق بود اما اکنون تبدیل به محل ملاقات عمومی کودک با والدین شده و مداخله در بحران طلاق و بررسی آسیب‎های آن مغفول مانده است.

« احمد طهرانی » روز یکشنبه در کارگروه فرهنگی، اجتماعی، زنان و خانواده خمین افزود: مکان یابی متناسب با نیازهای کودکان برای محل جدید مرکز مهر خانواده باید پیگیری و حمایت‌های مشاوره‌ای از کودکان طلاق و والدین آنها در دستور کار دادگستری و بهزیستی خمین قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه تاثیر اقدامات فرهنگی و اجتماعی در بازه زمانی طولانی‌تری نسبت به اقدامات عمرانی در جامعه آشکار می شود، اظهار داشت: فرصت‌ها و تهدیدهای نوپدید بی‌شماری در حوزه فرهنگی و اجتماعی پدیدار شده که مواجه با آنها به برنامه‌ریزی‌های کارشناسانه نیاز دارد.

  فرماندار خمین تصریح کرد: برای داشتن اقتصادی پویا باید مولفه‌های فرهنگی اصیل و برگرفته از ارزش‌های انسانی و اسلامی در جامعه ترویج شود.

طهرانی ادامه داد: بهبود محیط کسب و کار به ویژه برای مشاغل خانگی و خُرد از مهم‌ترین راهبردهای توسعه اقتصادی کشور است چرا که مناسب‌ ‏سازی محیط کسب و کار، شرایط بهره‌برداری از فرصت‌های کارآفرینی و خلق ثروت با رویکرد توسعه صنایع فرهنگی و خلاق را افزایش می دهد.
فرماندار خمین با تاکید بر پیشگیری از تولد کودکان دارای نارسایی اضافه کرد: مرکز مشاوره ژنتیک شهرستان ظرفیت مناسبی برای پیشگیری از تولد این کودکان است.
طهرانی با اشاره به هزینه‌های بالای غربالگری زنان باردار گفت: حمایت مادی از این زنان برای تولد نوزادان سالم باید به شکل تامین نیازهای تغذیه ای باشد و از پرداخت‌های نقدی پرهیز شود.
کارشناس اورژانس اجتماعی خمین نیز گفت: ۴۵ نفر از بیماران ام اس شهرستان از حمایت‌های مرکز بهزیستی خمین بهره‌مند هستند.
« سمیه ناصری زاده » ادامه داد: ۱۶ نفر از این بیماران در وضعیت خفیف بیماری هستند و به همین دلیل کمک هزینه دارو، کمک هزینه رفت و آمد به مراکز پزشکی و بیمه تکمیلی به آنها تعلق نمی‌گیرد.
وی افزود: بیماران مبتلا به ام اس که در وضعیت شدید بیماری قرار دارند از خدمات مستمری، وسایل توانبخشی و کمک هزینه دارو بهره مند هستند.

شهرستان خمین به عنوان زادگاه امام راحل در جنوب استان مرکزی است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها