آبرسانی به ۱۰ روستا در مهاباد دهه فجر امسال افتتاح می‌شود

مهاباد- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب مهاباد با اشاره به پیشرفت ۳۰ درصدی طرح آبرسانی به ۱۴۱ روستای توابع بخش مرکزی و خلیفان این شهرستان گفت: آبرسانی به ۱۰ روستا دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

محمد معروفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با بهره‌برداری از آبرسانی به این ۱۰ روستا، جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر از روستاییان این شهرستان از نعمت آب سالم و پایدار برخوردار خواهند شد.

وی اضافه کرد: سه هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح آبرسانی به ۱۴۱ روستای توابع این شهرستان اختصاص یافته است که روند تکمیل آن به صورت مستمر توسط پیمانکار در حال انجام است.

مدیر امور آب و فاضلاب مهاباد اظهار کرد: با توجه به کاهش سطح آب‌های زیرزمینی، اتمام این طرح می‌تواند موجب پایداری آبرسانی به روستاهای مهاباد از طریق تصفیه خانه قدیم آب سد به طور کامل برطرف کند و مشکل تامین آب آشامیدنی و سالم برای شهروندان روستایی نیز رفع شود.

معروفی ادامه داد: مدت زمان اتمام پروژه آبرسانی به ۱۴۱ روستای بخش مرکزی و خلیفان مهاباد پنج سال برآورد شده که با توجه به شرایط و تامین اعتبار امکان تغییر دارد.

عملیات آبرسانی به ۱۴۱ روستای بخش خلیفان و مرکزی مهاباد اواخر سال ۱۳۹۷ طی آیینی با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسوولان این شهرستان کلنگ‌زنی شد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای ۱۹۲ روستا در ۲ بخش مرکزی و خلیفان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها