پرداخت ۶۶۹ میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن و اخبار کوتاه کردستان

سنندج - ایرنا - پرداخت ۶۶۹ میلیارد ریال تسهیلات کمک ودیعه مسکن در کردستان، همکاری ۸۰۰ جهادگر بسیجی دیواندره در طرح شهید سلیمانی و کشف بیش از ۱۵ هزار قطعه جوجه یک روزه در مرز بانه از جمله اخبار کوتاه کردستان در روز یکشنبه هفت آذر است.

به گزارش ایرنا،  سرپرست معاونت مسکن و بازآفرینی شهری راه و شهرسازی کردستان روز یکشنبه گفت: ۶۶۹ میلیارد ریال تسهیلات کمک ودیعه مسکن از برنامه‌های دولت برای حمایت از مستاجران  این استان پرداخت شده است.

مصطفی رضایی اظهار داشت: ۲۰ هزا و ۹۱۶ نفر جهت بهره‌مندی از طرح  تسهیلات  ودیعه مسکن در سامانه اعلامی از سوی وزارت راه وشهرسازی  نام نویسی کردند که از کل افراد ثبت نامی چهار هزار و ۴۵۸ نفر پس از تکمیل پرونده در بانک، تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی کمک ودیعه مسکن خود را دریافت کرده‌اند.

همکاری ۸۰۰ جهادگر دیواندره‌ای در طرح شهید سلیمانی

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دیواندره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۸۰۰ نفر از اعضای کادر درمان، بسیجیان و امدادگران هلال احمر این شهرستان در اجرای طرح شهید سلیمانی با ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا مشارکت دارند.
سرهنگ صمد محمد علیزاده گفت: طرح شهید سلیمانی با حضور ۸۰۰ نفر از اعضای کادر درمان، بسیجیان و امدادگران هلال احمر در قالب تیم‌های تخصصی، حمایتی، مراقبتی و نظارتی در محلات معین اجرا شده است.

وی با اشاره به همکاری خوب مردم و مسوولان برای کاهش روند شیوع بیماری کرونا در شهرستان دیواندره خواستار ادامه همکاری مردم برای قطع زنجیره کامل کرونا شد و افزود: از تاریخ ابلاغ طرح شهید سلیمانی ۴۲۰ تست pcr انجام شده که ۲۳۰مورد آن مثبت بوده است.

فرمانده ناجیه مقاومت بسیج دیواندره گفت: این طرح  با ۱۰ تیم تخصصی مراکز بهداشتی و درمانی، ۹۲ تیم حمایتی در سطح پایگاه‌های بسیج، ۱۲۲ تیم رصد و شناسایی و ۱۲ تیم نظارت و بازرسی با مسئولیت بهداشت محیط در بازار در حال اجرا است.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان دیواندره گفت: از اغاز طرح شهید سلیمانی در شهرستان تا امروز ۵۲۷ مورد بازدید انجام شده که ۲۴ مورد اخطاریه  و ۳۲ مورد پلمپ انجام شده است .

سرهنگ علیزاده اضافه کرد: تاکنون ۷۵ بسته معیشتی،۱۴۰بسته بهداشتی، ۱۶هزار عدد ماسک و ۱۵۰ بسته معیشتی و ۶۴۹ بسته بهداشتی توسط هلال احمر توزیع شده است.

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در قالب تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج تدوین شده که هدف اصلی آن قطع زنجیره ویروس کرونا با هدف آگاهی بخشی، آموزش، بیماری یابی، قرنطینه خانگی، تشخیص و ارایه سایر خدمات بهداشتی است.

کشف بیش از ۱۵ هزار قطعه جوجه یک روزه در مرز بانه

فرمانده هنگ مرزی بانه اظهار داشت: در ادامه طرح تشدید کنترل نوار مرزی و جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق، مرزبانان این هنگ در پاسگاه هنگ ژال تعداد زیادی جوجه یک روزه را کشف کردند.

سرهنگ محمد خسروی افزود: مرزبانان حین گشت زنی در نوار مرزی به تعدادی متجاوز حامل بار قاچاق مواجه که قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران، بار خود را رها و با استفاده از تاریکی شب و پوشش کوهستانی منطقه، از محل متواری شدند.

فرمانده هنگ مرزی بانه یادآور شد: مرزبانان در پاکسازی محل و بار به جای مانده از قاچاقچیان، ۱۵هزار و ۴۰۰ قطعه جوجه یک روزه را کشف و مانع خروج غیر قانونی این محصول قاچاق از کشور شدند.

سرهنگ خسروی با بیان اینکه بر اساس نظر کارشناسان ارزش ریالی این کشفیات ۲۳۱ میلیون ریال برآورد شده است، افزود: حفظ و حراست از مرز و مقابله با قاچاق اولویتی مهم در این فرماندهی بوده و با متخلفان و سودجویان به شدت برخورد می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها