مصرف گاز زنجانی‌ها به ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب افزایش یافت

نجان – ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: به علت افت شدید دمای هوا در این استان میزان مصرف گاز طبیعی مشترکان طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب رسید، مشترکان مدیریت در مصرف این انرزی را جدی بگیرند.

موسی احمدلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان مصرف گاز زنجانی ها در پنجمین روز از زمستان امسال ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب بود.
وی اظهارداشت: در فصل سرد سال میانگین مصرف گاز مشترکان استان ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب است که مشترکان در استان زنجان باید در روزهای سرد سال مدیریت در مصرف این انرژی را جدی بگیرند تا در این خصوص مشکلاتی برای شهروندان در سطح روستاها و شهرها بوجود نیاید.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با توجه به پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی استان هوای سرد و یخی تا روز دوشنبه در زنجان جریان دارد.
احمدلو، از همه شهروندان زنجانی تحت پوشش خدمات شرکت گاز خواست، دمای منازل خود را بین ۱۸ تا ۲۱ درجه تنظیم کنند چرا که کاهش یک درجه ای دمای محیط منزل و محل کار  موجب صرفه جویی ۶ درصدی در مصرف گاز طبیعی می شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: مشترکان توجه داشته باشند که شعله گاز مصرفی به رنگ آبی باشد، چرا که بهترین شعله است و در این وضعیت امکان صرفه جویی فراهم می شود.
احمدلو یادآوری کرد: شرکت گاز در سطح استان زنجان برای ۳۶۰ هزارو ۶۰۰ مشترک در بخش های مختلف خدمات می دهد.
 به گزارش ایرنا، در حال حاضر بیش از ۸۷ درصد خانوارهای روستایی و ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.
بیش از ۳۲۸ هزار خانگی، ۲۷ هزار و ۸۰۲ تجاری و ۲ هزار و ۳۱۸ واحد صنعتی تحت پوشش شرکت گاز در استان زنجان قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها