۲۱۰ مدرسه استثنایی در کشور نیاز است

بندرعباس- ایرنا- رییس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور گفت: براساس آمایش سرزمینی ۲۱۰ مدرسه استثنایی در کشور برای رسیدن به استاندارد مناسب آموزشی مورد نیاز است.

سید جوادحسینی روز یکشنبه در آیین کلنگ زنی مدرسه استثنایی هرمزگان به صورت ویدئوکنفرانسی افزود: ساخت این مدرسه‌ها از ۱۰ ماه پیش در قالب طرح از خشت تا بهشت و با همت خیران آغاز شده است.
وی بیان داشت: تاکنون ۱۲۲ مدرسه از این تعدادکلنگ زنی و یا افتتاح شده و با مدرسه استثنایی در روستای ایلود شهرستان بستک هرمزگان این تعداد به ۱۲۳ مدرسه می‌رسد. 
 معاون وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه هرمزگان پیشتاز در طرح از خشت تا بهشت است، گفت: مدرسه استثنایی ایلود، دهمین مدرسه مورد نیاز دانش آموزان  هرمزگان است که با احداث این فضای آموزشی، نیاز این استان به مدارس استثنایی رفع می‌شود.
حسینی با بیان اینکه مدرسه، شوقستان و ادبستان است، ابرازداشت: برای نیازمندترین دانش آموزان و فرشتگان زمینی یعنی دانش آموزان استثنایی حرکت بسیار ارزنده ای به سمت عدالت ترجیحی آموزشی است.
وی با قدردانی از همت خیران در مدرسه سازی گفت: بیشتر مدارس استثنایی با همت خیران در حال ساخت است و بانوان خیر نیز نقش پررنگی در نهضت مدرسه سازی دارند.
 مدرسه استثنایی روستای ایلود در استان هرمزگان به همت خیر نیک اندیش عایشه زارع ساخته خواهدشد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha