هفت درصد استادان دانشگاه علوم پایه زنجان جزو سرآمدان علمی کشور هستند

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان گفت: وجود هشت نفر(حدود هفت درصد اعضای هیات علمی) از ۱۱۳ عضو هیات علمی این دانشگاه در فهرست فدراسیون سرآمدان علمی ایران، جایگاه و رتبه بسیار بالا برای دانشگاه علوم پایه زنجان محسوب می‌شود.

دکتر بابک کریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقم با نسبت دانشگاه‌های تراز اول کشور برابر و حتی در مواردی بیشتر است با لحاظ این شرایط که شمار اعضای هیات علمی سایر دانشگاه ها بسیار بیشتر از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان است.  
وی خاطرنشان کرد: هشت نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان که در فهرست فدراسیون سرآمدان علمی ایران هستند، در طبقه الف این فهرست و در جمع ۵۰ نفر نخست لیست این فدراسیون طبقه بندی شده‌اند.  
دکتر کریمی افزود: علاوه بر این، چهار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان نیز عضو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران هستند.  
وی با بیان اینکه هم اکنون ۹۵۰ دانشجو در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: نسبت تعداد استاد به دانشجو در این دانشگاه نسبت یک به ۱۰ (به ازای هر ۱۰ دانشجو، یک استاد) است که این رقم از بهترین نسبت ها در بین دانشگاه‌های کشور است.  
رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از دریافت مجوز راه اندازی پنج رشته جدید در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و اظهار داشت: این رشته ها شامل هوش‌مصنوعی، بیوانفورماتیک، فیزیک اتمی و مولکولی در اپتیک، ژئوالکتریک و محاسبات علمی است.  
دکتر کریمی با بیان اینکه دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان تنها دانشگاه در کشور است که پذیرش دوره دکتری مستقیم از مقطع لیسانس دارد، گفت: برگزاری این دوره به صوررت پایلوت به مدت پنج سال به این دانشگاه در کشور واگذار شده است و هم اکنون این دوره برای سه رشته شیمی، فیزیک و ریاضی دایر است.  
وی به برگزاری دوره های پسادکتری نیز در این دانشگاه اشاره کرد و افزود: سال گذشته (پیش از شیوع کرونا) ۴۳ نفر از نخبگان علمی کشور در قالب دوره پسادکتری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان مورد حمایت قرار گرفتند.  
گفتنی است دانشگاه تحصیلات تکمیلی هم اکنون دارای ۶ دانشکده فیزیک، شیمی، ریاضی، علوم کامپیوتر، علوم زیستی و علوم زمین است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha