سرمربی تیم ملی: نتایج مسابقات آزاد بر رکورد خوب تیراندازان صحه گذاشت

تهران -ایرنا- سرمربی تیم ملی تفنگ زنان و مردان ایران گفت: تمرینات سه هفته اخیر در تهران موجب شد تیراندازان زودتر به وضعیت عادی برگردند و نتایج مسابقات آزاد هفته گذشته بر رکورد خوب آنان صحه گذاشت.

«الهام هاشمی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، در خصوص نتایج تیراندازان در مسابقات آزاد کشوری در رشته تفنگ بادی افزود: بیشتر تیراندازان در ۲ ماهی که اردو برگزار نمی‌شد در منزل تمرین کرده و رکوردهایشان دچار افت زیادی نشده بود.  به جز «آرمینا صادقیان» که چند روز قبل از مسابقات کسالت داشت و با وجود راه یافتن به مرحله نهایی، نتوانست در فینال شرکت کند.   «فاطمه کرم‌زاده» نیز با توجه به اینکه ۲ ماه تمرینات خود را در بوشهر و با سلاح و تجهیزات قدیمی پیگیری می‌کرد از ابتدای اردوی اخیر در تفنگ بادی کمی دچار افت شده بود اما بقیه ملی‌پوشان عملکرد و رکوردهای خوبی داشتند.

وی تصریح کرد: «فاطمه کرم‌زاده»  در جریان اردوی اخیر در تهران روز به روز وضعیتش بهتر شد تا اینکه در نهایت روز مسابقه به رکورد ۶۲۵.۸ رسید که البته هنوز به رکوردهای قبلی خودش نرسیده است، ضمن اینکه رشته اصلی این قهرمان بوشهری تفنگ سه وضعیت است که در آن موفق به کسب سهمیه المپیک نیز شده است.

مربی سابق تیم ملی تیراندازی کشور سنگاپور گفت: سایر ملی‌پوشان با وجود دوری ۱۰ ماهه از مسابقات رسمی، رکوردهای بسیار خوبی کسب کردند؛ نجمه خدمتی با امتیاز عالی ۶۳۲.۵ تنها ۱.۵  امتیاز با رکورد جهان فاصله داشت.

هاشمی اضافه کرد: در قسمت مردان نیز «حسین باقری»، «مهیار صداقت» و «پوریا نوروزیان» به ترتیب رکوردهای ۶۲۸.۶،   ۶۲۸.۰ و ۶۲۷.۲ را کسب کردند که هر سه این رکوردها در حد فینال المپیک است و امیدوارم قهرمانان ما بتوانند طبق برنامه به پیشرفت خود ادامه دهند.

وی خاطر نشان کرد: نکته قابل توجه در مورد موفقیت‌های اخیر اعضای  تیم ملی این است که آنان زمانی به این رکوردها دست یافتند که در فصل آمادگی عمومی تیراندازی و آمادگی جسمانی قرار داشتند.  طی سه هفته گذشته ملی‌پوشان تمرینات فشرده‌ای در ۲ نوبت صبح و عصر داشتند که سه نوبت بعداز ظهر در هفته به بدنسازی اختصاص داشت. بدنسازی زنان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن بدنسازی مجموعه تیراندازی آزادی تهران و تمرینات مردان در باشگاه‌هایی که پیش‌تر در آن تمرین می‌کردند، دنبال شد.

سرمربی تیم ملی تیراندازی در خصوص شروع دور جدید تمرینات گفت: چهارمین دوره تمرینات تیم ملی تفنگ در سال جاری و پس از شیوع کرونا ویروس از ۱۶ آذرماه به مدت سه هفته انجام شد.

هاشمی افزود: اگر چه «الهه احمدی»، «مه‌لقا جام‌بزرگ»، «نجمه خدمتی»، «آرمینا صادقیان»، «فاطمه کرم‌زاده»، «مهیار صداقت»، «حسین باقری»، «امیرمحمد نکونام» و «پوریا نوروزیان» به این اردو دعوت شدند اما  احمدی قهرمان ارزنده تفنگ ایران و جهان با اطلاع قبلی در اردو حضور نداشت و «مه‌لقا جام بزرگ»، تیراندازی که موفق شده بود نخستین سهمیه تیراندازی المپیک تاریخ ایران را کسب کند در تمرینات حضور داشت اما از اواسط اردو به دلایل شخصی به همدان برگشت و قرار شد از ابتدای اردوی بعد به طور جدی در تمرینات حضور داشته باشد.

این ملی‌پوش اسبق تیراندازی همچنین در خصوص شانس افزایش سهمیه المپیکی تیراندازی کشور گفت: با توجه به اینکه طبق قوانین فدراسیون جهانی تیراندازی، سهمیه رنکینگ در هر رشته به ورزشکار دارای بهترین رتبه جهان که کشورش در آن رشته سهمیه‌ای کسب نکرده باشد،  تعلق می‌گیرد، در رشته تفنگ تنها تیراندازی که امکان کسب سهمیه رنکینگ برای کشورمان را دارد، «حسین باقری» در تفنگ بادی مردان است.

هاشمی اضافه کرد: بنابراین دررحال حاضر تنها ۲ پشتوانه برای تفنگ مردان در المپیک داریم، نه سه نفر؛ که در بعضی از خبرگزاری‌ها به اشتباه به آن اشاره شده است. چرا که «حسین باقری» تنها برای کسب سهمیه رنکینگ در تفنگ بادی تلاش می‌کند و در تمرینات سه وضعیت حضور ندارد.

سرمربی تیم تفنگ کشورمان ادامه داد: در مورد تفنگ زنان هم چنانچه «الهه احمدی» که تاکنون به موفقیت‌های بی‌نظیری در تیراندازی نایل شده،  قادر به حضور در تمرینات نباشد، امکان دارد در صورت نیاز از تیرانداز دیگری که پیش‌تر در تفنگ سه وضعیت رکوردهای بالایی داشته،  دعوت شود.

به گزارش ایرنا؛  مسابقات تیراندازی آزاد زنان و مردان کشور طی روزهای چهارم و پنجم دی ماه با حضور ۵۱ زن و ۲۵ مرد برگزار شد.

در بخش زنان، نجمه خدمتی از خراسان جنوبی با کسب بالاترین امتیاز موفق به عنوان قهرمانی شد، حسنا توتونچی از تهران نایب قهرمان و نرجس امام‌قلی‌نژاد از مازندران نیز در جایگاه سوم ایستاد.

در بخش مردا نیز مهیار صداقت تیرانداز استان تهران با کسب بیشترین امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت و حسین باقری از استان اصفهان و امیرمحمد نکونام از استان تهران به ترتیب دوم و سوم شدند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha