نزاع شخصی اردوگاه پناهجویان سوری در لبنان را به آتش کشید

تهران - ایرنا - خبرگزاری رسمی لبنان گزارش داد که تعدادی از جوانان یک خاندان در این کشور دیشب (شنبه شب) پس از درگیری بین یکی از اعضای خاندان خود و کارگران سوری، یک اردوگاه پناهجویان سوری را به آتش کشیدند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری ملی لبنان امروز (یکشنبه) با اشاره به اینکه در پی نزاع شخصی بین کارگران سوری و شهروند لبنانی سه نفر مجروح شدند، به شمار مجروحان احتمالی آتش سوزی اردوگاه پناهجویان سوری یا میزان خسارات وارد شده به این اردوگاه اشاره ای نکرد.    

در همین حال، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در لبنان تایید کرد که آتش سوزی بزرگی در یک اردوگاه پناهجویان در منطقه « المنیه » لبنان رخ داد و تعدادی از مجروحان این حادثه به بیمارستان منتقل شدند.

« خالد کباره » سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به «فرانس پرس» گفت: این آتش سوزی به تمام اقامتگاههای اردوگاه که از مواد پلاستیکی و چوبی ساخته شده و در آن حدود ۷۵ خانواده پناهنده سوری زندگی می کنند، گسترش یافت.

وی افزود که تعدادی از خانواده‌ها به دلیل ترس ناشی از صداهای شبیه به انفجار که ناشی از انفجار کپسول های گاز بود، از اردوگاه فرار کردند.

سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در لبنان توضیح داد که حجم آتش به دلیل مواد قابل اشتعال به کار رفته در ساختمان های اردوگاه از جمله چوب و پلاستیک و وجود کپسول های گاز، گسترده بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری ملی لبنان، اختلاف شخصی بین فردی از خاندان « المیر » و برخی از کارگران سوری شاغل در شهر « المنیه » رخ داد که منجر به درگیری فیزیکی و مجروحیت سه نفر شد.

این خبرگزاری تصریح کرد که در پی این درگیری تعدادی از جوانان خاندان المیر وارد اردوگاه آورگان سوری در المنیه شدند و بصورت عمدی اقدام به آتش زدن چادر آنها کردند که با دخالت آتش نشانی و نیروهای امنیتی و ارتش، آتش سوزی مهار و امنیت به اردوگاه بازگشت.        

در همین حال یک منبع امنیتی به فرانس پرس گفته است که در جریان این حادثه صدای شلیک گلوله نیز شنیده شده است. 

مقامات لبنانی آمار آوارگان سوری مقیم این کشور را یک میلیون و ۵۰۰ هزار تخمین می زنند که از این تعداد نام حدود یک میلیون نفر در کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ثبت شده‌اند.

آوارگان سوری در شرایط دشواری زندگی می کنند و در پی شیوع «ویروس کرونا» و بروز بحران اقتصادی همچنین انفجار فاجعه بار که در ماه اوت گذشته در بندر بیروت رخ داد، اوضاع این آوارگان وخیم تر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار جهان