ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان از ۲۳ طرح پژوهشی حمایت مالی کرد

سمنان- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: ۲۳ طرح پژوهشی و دانشگاهی این حوزه از حمایت مالی یا پژوهانه در قالب گرنت جوانه در استان بهره‌مند شد.

به گزارش ایرنا، سید یاسر حسن پور روز یکشنبه به رسانه ها افزود: چهار میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال برای حمایت از ۲۳ طرح گرنت جوانه از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان سمنان اختصاص یافت.

وی خاطر نشان کرد: در راستای اجرای طرح پژوهانه فناوری توسعه اقتصاد دیجیتال ۲۳ پیشنهاد در دانشگاه‌های استان سمنان جهت حمایت در قالب طرح اعطای گرنت جوانه به تصویب رسید که از این تعداد  ۱۳ پیشنهاد متعلق به دانشگاه صنعتی شاهرود، چهار پیشنهاد متعلق به دانشگاه سمنان، پنج طرح مربوط به دانشگاه دامغان و یک طرح از دانشگاه ادیبان گرمسار پذیرفته شد.

حسن پور با بیان اینکه از ۲۳ طرح پذیرفته شده پنج طرح در مقطع ارشد و ۱۸ طرح در مقطع دکتری به تصویب رسید گفت: در طرح اعطای گرنت جوانه برای استان سمنان به تفکیک مبلغ ۲ میلیارد و ۴۳۷ میلیون ریال جهت تحقیق و توسعه، یک میلیارد و ۲۱۸ میلیون ریال جهت توانمندسازی، یک میلیارد و ۲۱۸ میلیون ریال جهت نیروی انسانی و در مجموع به مبلغ چهار میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال اختصاص یافت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان یادآور شد: ۳۶ پیشنهاد به دبیرخانه ارسال شده بود که پس از انجام مراحل داوری و بررسی طرح‌ها طی دو مرحله پیش‌دفاع و دفاع طرح‌های برگزیده مطابق با استاندارد و الزامات پارک فناوری اطلاعات، تعداد ۲۳ طرح پذیرفته شد.

استان سمنان بیش از ۴۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و ۷۶ هزار دانشجو دارد و همچنین با برخورداری از زیرساخت‌های مناسب در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سمنان استان دوم کشور در این شاخص محسوب می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha