۷ دی ۱۳۹۹، ۹:۱۰
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84162778
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شناسایی ویروس جهش یافته کرونا در کانادا

۷ دی ۱۳۹۹، ۹:۱۰
کد خبر: 84162778
شناسایی ویروس جهش یافته کرونا در کانادا

تهران - ایرنا - پس از شناسایی ویروس جهش یافته کرونا در انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و سوئد، دولت کانادا نیز از ثبت دو مورد مبتلا به این نوع گونه جدید کرونا خبر داده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، شبکه بی اف ام تی وی فرانسه نوشت: دولت کانادا اعلام کرده است که دو مورد از ویروس جهش یافته کرونا در این کشور مشاهده شده است.

این رسانه فرانسوی تصریح کرد: روز گذشته، دولت ایتالیا از شناسایی نزدیک به 10 مورد مبتلا به گونه جدید ویروس کرونا خبر داده است.

بی  اف ام تی وی افزود: مقامات بهداشتی ایتالیا اعلام کرده اند که آزمایش گونه جدید کرونای شش نفر در بدو ورود به این کشور از مبدا انگلیس در فرودگاه کاپودیچینو ناپل این کشور مثبت گزارش شده است؛ سه مورد دیگر در ونیز در بجبوحه جشن های سال نو میلادی شناسایی شده است.

این رسانه فرانسوی نیز در ادامه نوشت: وزارت بهداشت سوئد نیز در بیانیه ای از مثبت اعلام شدن تست ویروس جهش یافته کرونای فردی که به انگلیس سفر کرده بود، خبر داده است.  

بی اف ام تی وی نوشت: پس از ظهور این گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس، سوئد پروازهای خود به مقصد این کشور را تا ۳۱ دسامبر(11 دی) تعلیق کرده است.

مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس چهارشنبه گذشته (۲۶ آذر) برای اولین بار، کشف این گونه جدید را تائید و اعلام کرد که بیش از هزار مورد ابتلا به آن شناسایی شده است.

وزیر بهداشت انگلیس با بیان اینکه مهار گونه جدید کرونا بیش از هر زمان دیگری حائز اهمیت است نسبت به رعایت اصول بهداشتی توسط احاد مردم تاکید کرد. او افزود: این یک ویروس مرگبار است و باید آن را تحت کنترل درآورد. این کار به ویژه پس از شناسایی گونه جدید دشوار تر شده است.

به گزارش نشریه ال پائیس، نخستین محموله از واکسن فایزر در فرودگاه شهر گوادالاخارا در ایالت کاستیا اسپانیا بارگیری شد. همزمان با رسیدن نخستین دوزهای واکسن به اسپانیا، «آنتونیو زاپاترو» معاون وزارت بهداشت و برنامه کووید-۱۹ شهر مادرید، ساعاتی پیش از شناسایی چهار مورد بیمار جدید مبتلا به گونه جهش یافته ویروس کرونا در پایتخت خبر داد. به گفته زاپاترو نتایج آزمایش سه مورد بیمار مشکوک نیز روز سه شنبه یا چهارشنبه هفته جاری مشخص خواهد شد.

به گزارس نشریه فرانسوی لوپریزین، همزمان با شناسایی نخستین مورد ابتلا به گونه جهش یافته ویروس کرونا در فرانسه که مربوط به یک مرد فرانسوی مقیم انگلیس در شهر تور/Tours (شهری در مرکز فرانسه) بوده، نخستین محموله از واکسن کووید-۱۹ نیز به این کشور اروپایی رسید.

به گزارش رسانه های اروپایی، طرح واکسیناسیون در برابر بیماری همه گیر کووید _۱۹ از فردا (یکشنبه) در برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا آغاز خواهد شد.

آمریکا، بریتانیا و برخی از کشورهای آمریکای لاتین پیش از این کارزار واکسیناسیون در مقابل ویروس کرونا را آغاز کرده بودند. روسیه نیز از روز پنجم دسامبر (۱۵ آذر) واکسیناسیون با واکسن «اسپوتنیک پنج» را که مرحله سوم آزمایش بالینی آن ادامه دارد آغاز کرده است.

شمار مبتلایان کرونا در جهان در حالی از ایستگاه ۸۰ میلیون و ۷۲۰ هزار نفر گذشته است که بیش از ۲۲ میلیون و ۵۶۰ هزار مورد از مجموع کل این آمار به قاره اروپا اختصاص دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha