۲۰۰ ورزشکار حرفه‌ای بیلیارد در لرستان فعالیت دارند

خرم‌آباد - ایرنا - رییس هیات بولینگ، بیلیارد و بولس لرستان گفت: ۴۰۰ ورزشکار استان با این هیات همکاری دارند که ۲۰۰ نفر از این تعداد، فعالیت ورزشی را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند.

رضا طولابی روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد:۳۰۰ ورزشکار مرد و ۱۰۰ نفر زن در رشته های ورزشی بولینگ، بیلیارد و بولس فعال هستند که ۱۰ باشگاه خصوصی و یک خانه تخصصی بیلیارد در اختیار این افراد قرار دارد.

وی تصریح کرد: هرچند هیات بولینگ، بیلیارد و بولس لرستان نوپا است اما ورزشکاران خوبی در این رشته شناسایی شده اند و عباس لرستانی داور بین المللی و مدرس رسمی فدراسیون متبوع است.

وی ادامه داد: سارا و پری بهاروند اعضای لرستانی تیم ملی بولینگ، بیلیارد و بولس هستند که برای حضور در مسابقات بین المللی با هزینه شخصی و حمایت های هیات، اعزام می شوند بنابراین انتظار داریم ورزشکاران از طریق فدراسیون نیز حمایت شوند.

رییس هیات بولینگ، بیلیارد و بولس لرستان اضافه کرد: تمامی باشگاه های این رشته ورزشی باتوجه به شیوع کرونا تعطیل است و تسهیلات پرداختی به باشگاه داران، خسارت های بالای اقتصادی آنها را جبران نمی کند.

طولابی گفت: درآمد باشگاه های بیلیارد نیمه دوم سال بیشتر است و اکنون در بهترین زمان ممکن برای درآمدزایی، هیچگونه فعالیتی ندارند اما همچنان تابع مصوبات ستاد مقابله با کرونا هستند.

وی افزود: هیات بولینگ، بیلیارد و بولس همواره حامی ورزشکاران، مربیان و داوران لرستانی بوده و قبل از شیوع کرونا در این راستا نسبت به ارائه آموزش‌های رایگان به ویژه برای دانش آموزان اقدام کرده است.

رشته ورزشی بولس دارای فدراسیون جهانی که محل آن در شهر مارسی کشور فرانسه است، می باشد و محل تشکیلات رسمی کنفدراسیون ورزش های بولس و پتانک آسیا در شهر بانکوک کشور تایلند قرار دارد که همه ساله مسابقات آن به طور رسمی انجام می شود.

با توجه به جذابیت این رشته وزشی و بررسی های مسئولان فدراسیون بولینگ و بیلیارد، برنامه ریزی و توسعه این ورزش در دستور کار قرار گرفت تا در کنار رشته های بیلیاردی زمینه های گسترش آن فراهم شود.

گفتنی است، بازی پتانک که از رشته های زیر مجموعه ورزش بولس می باشد، در یک محوطه شروع دایره ای شکل انجام می شود و محوطه کلی زمین بازی در حدود ۵×۱۴ متر است.

ابزار این ورزش یک توپ یا گوی فلزی تو خالی که وزن آن در مسابقات به رده سنی بازیکنان آن بستگی دارد و همچنین یک توپ چوبی کوچک که جک نام دارد می باشند، این بازی روی خاک سخت یا شن نرم یا حتی روی چمن نیز انجام می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha