جزییات جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ با وزیر نفت و رییس بانک مرکزی

تهران-ایرنا- اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در دیدار با وزیر نفت و رییس بانک مرکزی وضعیت صادرات نفت و شرایط ارزی کشور را مورد ارزیابی قرار دادند.

به گزارش ایرنا،  نشست کمیسیون تلفیق رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور عصر  شنبه ۶ دی ماه با حضور بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت و عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد. در این دیدار اعضای کمیسیون با این دو مقام دولتی درباره وضعیت صادرات نفت و شرایط ارزی کشور به گفت وگو نشستند.  

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: کلیات لایحه بودجه در بخش‌های صادرات و فروش ۲.۳ میلیون بشکه نفت در روز و شرایط ارزی کشور با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت و همتی رئیس کل بانک مرکزی بررسی شد.

وی تصریح کرد: وزیر نفت در این نشست تاکید کرد،  که تمام تلاش خود را برای بدست آوردن سهمیه کشورمان در اوپک برای تحقق صادرات ۲.۳ میلیون بشکه نفت در روز بکار خواهد بست و در صورت ادامه شرایط به شکل کنونی در عرض ۳ ماه به این هدف خواهیم رسید.

 سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس تصریح کرد: رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه اعلام کرد،  شرایط کشور خوشبختانه در بحث ارز و میزان فروش نفت بهتر شده و میزان فروش نفت نیز رشد قابل توجه داشته، همچنین در سال جاری تورم نقطه به نقطه کاهش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار سیاست