۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۶:۴۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84162700
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر دفاع یمن: ائتلاف متجاوز سعودی تنها شکست و خواری نصیبش شد

تهران – ایرنا – وزیر دفاع یمن روز شنبه گفت که ائتلاف سعودی پس از گذشت ۶ سال از آغاز تجاوز بی‌رحمانه به این کشور تنها شکست و خواری کسب کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره یمن، سرلشکر محمد ناصر العاطفی گفت:  ۶ سال از حمله بی‌رحمانه علیه یمن می گذرد و ائتلاف متجاوز چیزی جز شکست و خواری کسب نکرده و بینی اش به خاک مالیده شده است.

وی افزود: کشورهای ائتلاف متجاوز و کسانی که از آنها حمایت می کنند، امروز مرحله آغاز پایان خود را پشت سر می گذارند و پشیمان خواهند شد. آن ها به جلو فرار می کنند و این فرار کار اشتباهی است؛ زیرا آن‌ها به جایی که شیرها هستند فرار کرده اند.

وزیر دفاع یمن همچنین تأکید کرد توانایی های نظامی یمن برای نخستین بار در تاریخ این کشور به پیشرفت رسیده است.

العاطفی اضافه کرد، به مردم یمن این خبر خوب را می دهم که آن ها پیروز شده اند؛ زیرا که به خدا تکیه کردند. ملت یمن برای ساخته های خود می جنگد و به یاری خدا آنچه را که کاشته برداشت خواهد کرد.

عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.

کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی‌نتیجه بودن آن، بتدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه‌طلبانه و طمع‌ورزی‌های خاص خود در یمن، به حضور نظامی‌اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.

این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها نفر از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزان به همراه نداشته است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =