شبانه‌روز بدون فوت کرونایی در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: در شبانه‌روز منتهی به ظهر شنبه، ششم دیماه، هیچ آماری از فوت بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در استان به ثبت نرسیده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی این دانشگاه در روز شنبه، دکتر سیداحمد هاشمی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته با بستری شدن ۲۶ بیمار جدید، شمار بستری شدگان دارای علایم بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان به ۲۰۹ نفر رسیده است.

وی با ابراز رضایت از نتیجه بخشی اعمال محدودیتها در کاهش نسبی شمار مبتلایان به ویروس کرونا افزود: متاسفانه برخی از شهروندان این وضعیت را به معنای پایان کرونا انگاشته اند و این روزها درصد ماسک زدن و رعایت دستورالعمل ها به صورت محسوسی کاهش یافته است که این رفتار، خطر شکنندگی آمار را بیشتر می کند.

دکتر هاشمی با قدردانی از مردم به خاطر همکاری و همراهی با ستاد کرونا افزود: خواهش ما از مردم استفاده از ماسک، محدود کردن حضور و شرکت در تجمعات و دورهمی های خانوادگی، کاهش رفت و آمدها و اشتفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و حضور کمتر در پاساژها، نانوایی ها، بانک ها، ادارات و... است.

استان خراسان شمالی که از ابتدای مردادماه رنگ قرمز شیوع کرونا به خود گرفته بود، پس از محدودیت های جدیدی که از ابتدای آذرماه اعمال شد، از نظر شیوع ویروس به رنگ نارنجی درآمده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها