۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۳:۲۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84162640
۰ نفر

برچسب‌ها

تداوم تظاهرات‌ علیه نتانیاهو در فلسطین اشغالی

تهران- ایرنا- هزاران نفر در فلسطین اشغالی برای بیست و هفتمین هفته علیه بنیامین نتانیاهو تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، هزاران نفر شنبه شب در مناطق مختلف فلسطین اشغالی از جمله تل آویو و مقر نتانیاهو در قدس اشغالی تظاهرات کردند.

روزنامه عبری زبان معاریو نوشت: پلیس رژیم صهیونیستی سه معترض را در برابر محل اقامت نتانیاهو در قدس دستگیر کرد.  

شبکه تلویزیونی ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش کرد: معترضان خواستار برکناری نتانیاهو به خاطر فساد شدند و شماری از معترضان تلاش کردند تا ورودی محل اقامت نتانیاهو را مسدود کنند و تصاویر وی را نیز به آتش کشیدند.

کابینه نتانیاهو به سبب سوء مدیریت در مقابله با شیوع ویروس کرونا، زیر تیغ تیز انتقادهای شدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی قرار دارد، به طوری که این رژیم در مقایسه با جمعیت، دارای یکی از بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در جهان است و تلاش های کابینه تاکنون برای کاهش میانگین مبتلایان به ویروس کرونا ناکام مانده است.

ناتوانی نتانیاهو برای مقابله با کرونا و پرونده‌های گوناگون فساد وی همچنین سبب شده محبوبیت حزب لیکود که وی ریاست آن را بر عهده دارد، بشدت کاهش یابد.

نتانیاهو تنها نخست وزیر صهیونیستی است که در تاریخ نامشروع این رژیم در طول دوران حکمرانی‌اش متهم به جرایمی مانند فساد و اختلاس است.

وی به همراه همسرش به اتهام فساد چندین بار تحت بازجویی قرار گرفته، پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «۲۰۰۰»، «۳۰۰۰» و «۴۰۰۰» معروف است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار جهان