مقام روس از «جنگ روادید» آمریکا علیه مسکو خبر داد

مسکو - ایرنا - - سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که آمریکا «جنگ روادید» را علیه این کشور آغاز کرده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، رسانه روسی ریانووستی به نقل از سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که طرف آمریکایی کاملا مسئول «بن بست روادید» بین روسیه و آمریکا و همچنین سیستم تبادل روادید است.

واشنگتن پست پیش تر در گزارشی با استناد به وزارت خارجه آمریکا نوشته بود که به خاطر اینکه گرفتن ویزای دیپلماتیک حتی برای متخصصین تعمیر آسانسور یا سیستم اطفا حریق برای ورود به روسیه نیازمند مذاکرات و پیگیرهایی طولانی است تعداد کارکنان آمریکایی در سفارت این کشور در مسکو بسیار کم است و به همین خاطر  دیپلمات های عالیرتبه گویا مجبور هستند برف پارو  کرده یا کارهای خدماتی سفارت را خود انجام دهند.

سفارت روسیه با رد کردن این ادعای واشنگتن پست خاطرنشان کرد این اطلاعات با وضعیت واقعی تطابق ندارد.

سفارت روسیه خاطرنشان کرد: «یک بار دیگر می خواهیم یادآوری کنیم که مسئولیت «بن بست» کاملا بر عهده طرف آمریکایی است. دقیقا آمریکا به اصطلاح جنگ روادید را آغاز کرده است.»

تأکید می شود که واشنگتن عرف تبادل انفرادی روادید را به مسکو تحمیل کرده است که براساس آن کارکنان نمایندگی دیپلماتیک روسیه تنها در مقابل صدور روادید برای کارکنان آمریکایی اجازه ورود پیدا می کنند (روادید دریافت می کنند).

پیشتر خبر بسته شدن سرکنسولگری آمریکا در ولادی واستوک و توقف کار کنسولگری آمریکا در یکاترینبورگ منتشر شد. وزارت خارجه آمریکا توضیح داد که این اقدام برای تأمین امنیت عملیات های نمایندگی دیپلماتیک آمریکا است.

وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کردکه هیچ گونه اقدامی نسبت به نمایندگی های روسیه در آمریکا قرار نیست اتخاذ شود. سفارت آمریکا در مسکو اعلام کرد که این تصمیم برای بالا بردن کارایی نمایندگی های دیپلماتیک آمریکا در روسیه گرفته شده است. وزارت خارجه آمریکا محاسبه کرده است که بستن کنسولگری در ولادی واستوک امکان صرفه جویی ۳,۲ میلیون دلار در سال را می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار جهان