۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۵
کد خبرنگار: 1024
کد خبر: 84162565
۰ نفر

برچسب‌ها

زمین بی کیفیت کابوس خوشه طلایی

ساوه -ایرنا- پس از آنکه تیم فوتبال خوشه طلایی ساوه با اقتدار قهرمان رقابت های لیگ دسته دوم باشگاههای کشور و روانه لیگ آزادگان شد، جشن ساوجی ها به دلیل نامناسب بودن ورزشگاه شهید چمران به خصوص وضعیت زمین چمن، رختکن، جایگاه تماشاگران خیلی طولانی نشد.

به گزارش ایرنا، نبود زیرساخت های مناسب برای برگزاری مسابقات خانگی خوشه طلایی در ابتدای فصل گذشته لیگ آزادگان سبب شد تا این تیم سه مسابقه را در شهر قم به عنوان میزبان از رقیبان خود پذیرایی کند که هرچند با کسب نتایج مناسب و امتیازات لازم همراه بود اما اینکه شهرستانی با این حجم از علاقمندان به فوتبال و تعدد صنایع و گردش مالی بالا از داشتن یک ورزشگاه مجهز برای برگزاری مسابقه فوتبال محروم باشد نیز در نوع خود قابل تامل بود.

هرچند با حمایت های استاندار مرکزی، فرماندار ساوه و مجموعه ورزش و جوانان بعد از حدود 45 روز از آغاز رقابت های لیگ دسته اول سال 98 - 99 ایرادهایی که سازمان لیگ به ورزشگاه شهید چمران گرفته بود از قبیل زمین چمن، نور، رختکن تیم های مهمان و میزبان، نیمکت ها و جایگاه تماشاگران تا حدی برطرف شد اما واقعیت آن است که این مجموعه ورزشی تا رسیدن به استانداردهای لازم همچنان فاصله دارد و در آغاز رقابت های فصل جاری نیز بار دیگر زخم کهنه زیرساخت ها سرباز کرد.

نخستین میزبانی خوشه طلایی در فصل جاری به دلیل ناآماده بودن چمن ورزشگاه خانگی مقابل استقلال خوزستان در شهر اراک برگزار شد که با باخت نماینده ساوه همراه شد و در دومین میزبانی این بار مس کرمان را در زمین بی کیفیت چمران ساوه میزبانی کردند که از نظر فوتبالی کیفیتی نداشت و بازیکنان 2 تیم رو به ارسال توپ های بلند و بازی مستقیم آوردند تا نه از روی تاکتیک بلکه با چاشنی شانس بتوانند دروازه همدیگر را باز کنند ولی در آخر قفل دروازه ها بسته ماند و  بعد از دیدار کادر مربیگری مس کرمان و مجموعه این باشگاه موضعگیری هایی در مورد وضعیت زمین با انتشار تصاویر و فیلم ها داشتند که متناسب با شان شهر ساوه و استان مرکزی نبود.

زمین ساوه در روز مسابقه ترکیبی از لایه های چمن با ماسه بود و هرگز شرایط برگزاری یک مسابقه فوتبال را نداشت اما به هر حال مجوز برگزاری دیدار خوشه طلایی و مس کرمان از سوی سازمان لیگ صادر شد تا چند مصدوم از 2 تیم بگیرد از جمله نازک نی پای بازیکن کرمانی شکست و یک مصدوم هم روی دست نماینده ساوه گذاشت.

حتی وحید بیاتلو سرمربی خوشه طلایی هم در پایان مسابقه نسبت به کیفیت چمن اظهار نارضایتی کرد و گفت: ممکن است تا آماده سازی زمین برای چند دیدار باز هم آواره سایر شهرها شوند.

اما روز گذشته از قول مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول کشور خبری منتشر شد که بر اساس آن تا زمانی که زمین چمن ورزشگاه شهید چمران ساوه به مرز آمادگی و استاندارد لازم برای مسابقات نشود، اجازه برگزاری دیدارهای فوتبال داده نخواهد شد.  

«فریبرز محمودزاده» در خصوص برگزاری بازی خوشه طلایی ساوه و مس کرمان در زمین نامطلوب ورزشگاه شهید چمران ساوه، اظهار داشت: اینجا یک نقطه ضعف آشکار را همگان دیدند و نمی شود آن را انکار و از واقعیت فرار کرد.

وی اظهار کرد: دیدار هفته نخست خوشه طلایی در ساوه برگزار نشد و برگزاری مسابقه در هفته های بعد نیز مشروط به به مهیا شدن زمین مسابقه شد اما در فاصله بین سه هفته گذشته تا هفته ششم اتفاقاتی برای زمین ورزشگاه شهید چمران افتاد که آن را از شرایط ایده آل مسابقات خارج  کرده است.
محمودزاده گفت: زمین چمن ورزشگاه شهید چمران ساوه شرایط مناسبی ندارد و باید مسئولان شهری و استانی به فکر برطرف کردن مشکل باشند و تا زمانی که وضعیت زمین چمن درست نشود در این زمین بازی برگزار نخواهیم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی: تابع نظر کارشناسان هستیم نه هیاهوی اشخاص

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز در این رابطه به ایرنا، گفت: روز دوشنبه هفته جاری برای بازدید از وضعیت زمین چمن ورزشگاه شهید چمران به ساوه می آیم تا مطابق نظر کارشناسان و متخصصان فن تصمیم مناسبی اتخاذ کنیم.
«عابد حقدادی» اظهار داشت: با درخواست باشگاه خوشه طلایی و برای اینکه در بارندگی ها چمن ورزشگاه آسیب نبیند نخستین مسابقه خانگی این تیم در فصل جاری مسابقات لیگ دسته اول باشگاههای کشور را به اراک منتقل کردیم.
وی افزود: در راستای نگهداری با نظر متخصصان نسبت به شن ریزی زمین ورزشگاه چمران اقدام شد و باید یکبار دیگر هم نسبت به پخش شن برای پر کردن پَستی و بلندی های زمین اقدام شد و در همین خصوص با پیمانکار هم صحبت کردیم.
وی افزود: از آنجا که استادیوم شهید چمران بصورت اختصاصی در اختیار باشگاه خوشه طلایی قرار دارد و غیر از مسابقات این تیم هیچ بازی دیگری در آن برگزار نمی شود، ما زمین چمن را بهسازی شده در اختیار آنها قرار دادیم تا خودشان نسبت به نگهداری از آن اقدام کنند.
حقدادی در مورد اینکه آیا احتمال میزبانی خوشه طلایی از رقبا در سایر شهرها تا آماده شدن زمین ورزشگاه وجود دارد یا خیر، گفت: الان نمی توانم در این رابطه اظهار نظر کنم تا زمانی که روز دوشنبه بررسی های لازم را انجام دهیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: هنوز کار واگذاری نهایی استادیوم چمران به باشگاه خوشه طلایی انجام نشده ولی موضوع در دست بررسی قرار دارد.
وی تاکید کرد: ما پیگیر حل مشکل زمین چمن ورزشگاه ساوه هستیم تا مشکل برگزاری مسابقات به میزبانی خوشه طلایی حل شود هرچند در شرایط فعلی که فصل سرما است، بسیاری از ورزشگاه‌ها مانند اراک و سایر شهرها با چنین مشکلی مواجه هستند.
حقدادی گفت: اگر کار ماسه ریزی را انجام نمی دادیم، چمن ورزشگاه شهید چمران به طور کامل از بین می رفت.
وی گفت: البته برخی هیاهوها در این خصوص ایجاد شد که این هم جزئی از ورزش فوتبال است اما ما تابع نظر افراد و اشخاص نیستیم و در این قضیه باید نظر کارشناسان و متخصصان اهل فن را اجرا کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها