نمایشگاه هنرهای تجسمی مددجویان زندان‌های کشور در کرمان برگزار می‌شود

کرمان- ایرنا - مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان از برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی مددجویان زندان های سراسر کشور در این استان خبر داد و گفت: این نمایشگاه از هشتم لغایت ۱۸ دی ماه در جوار مزار سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، رمضان امیری روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: در این نمایشگاه آثار هنری مددجویان زندان های سراسر کشور در زمینه های هنری از جمله نقاشی، شعر، دل نوشته، معرق و منبت  به نمایش گذاشته می شود.
وی به اجرای برنامه های فرهنگی و عزاداری در حاشیه این نمایشگاه به میزبانی ادارات زندان شهرستان ها نیز اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون آثار هنری از زندانهای ۳۱ استان کشور واصل شده که پس از اتمام مهلت ارسال آثار، تمامی اثار رسیده از سوی هیات داوری مورد ارزیابی قرار گرفته و به آثار برتر هدایا و مشوق های لازم اهدا خواهد شد.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان به ایجاد زمینه آزادی ۶۳ زندانی جرایم غیرعمد و مالی به مناسبت سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره و بیان کرد: از این تعداد ۳۰ مددجو از طریق ستاد دیه، ۱۸ مددجو با اقدامات قضایی و ۱۵ مددجو نیز از طریق اداره کل زندان ها ازاد می شوند.
امیری گفت: تعمیر و احداث منزل مسکونی ۶۳ نفر از خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان، اجرای مسابقات فرهنگی و هنری و اهدای یکهزار و  ۳۳۵ بسته معیشتی نیز به مناسبت سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از سوی انجمن حمایت زندانیان، مجموعه قضایی استان و خیران انجام خواهد شد.
وی اظهارداشت : همزمان با برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی مددجویان زندان های سراسر کشور در کرمان، ویژه برنامه های فرهنگی و قرآنی در زندان های استان نیز به منظور آشنایی هر چه بیشتر آنها با سیره سردار سلیمانی برگزار می شود.
مدیرکل زندان های استان کرمان، شمار مددجویان زندان های استان کرمان را ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر ذکر کرد و گفت: با شهادت سردار سلیمانی طی یکسال گذشته مجموعه سازمان زندانها تلاش کردند که شخصیت و سیره این شهید والا مقام هر چه بیشتر در بین مددجویان زندان ها ترویج شود و این کار تاثیر بسیار خوبی در بازسازی روحیه و شخصیت مددجویان بر جا گذاشته و امید است که با بهره گیری از این آموزه ها بتوانند به زندگی سالم اجتماعی و فردی بازگردند.
امیری افزود: با همراهی دستگاه قضایی استان کرمان، رعایت حقوق شهروندی مددجویان زندان ها به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است و بر همین اساس مددجویان زندانها نیز همراهی بسیار خوبی در اجرای برنامه های مختلف دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها