محور دامغان به کیاسر بازگشایی شد

سمنان- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دامغان گفت: محور ارتباطی دامغان به کیاسر مازندران که روز گذشته به دلیل بارش برف و کولاک شدید مسدود شده بود، بازگشایی شد.

حسین ابوطالبی شامگاه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بارش برف و کولاک شدید از روز پنجشنبه در محورهای شمالی دامغان آغاز شد و از ساعت ۱۸ روز جمعه موجب بسته شدن محور دامغان از استان سمنان به کیاسر در حوزه مازندران شد.

وی اضافه کرد: پس از گذشت حدود ۱٩ ساعت مسدودی، این محور اکنون با تلاش‌ راهداران بازگشایی شد و هم‌اکنون تردد روان در این محور ادامه دارد. 

ابوطالبی افزود: به دلیل بارش برف شدید در محورهای شمالی شهرستان، محور دیباج به گلوگاه، از ساعت ۱۰ صبح روز جمعه مسدود شد و این مسدودی همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تردد در محور چشمه علی به فولادمحله و گردنه آهوان در مسیر دامغان- سمنان بدون مشکل ادامه دارد و هم اکنون، گشت های راهداری در محورهای مذکور مستقر شده و آماده خدمت رسانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: نمک پاشی، استفاده از خودروهای برف‌روب برای کنارزنی برف در جاده های اصلی و خدمت رسانی به مسافران در راه‌مانده در گردنه های خطرناک محورهای دامغان از اقدام‌های انجام‌شده است.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دامغان گفت: چنان چه مسافران قصد سفر یا عبور از مناطق سردسیر و برف‌گیر را دارند، زنجیرچرخ، لباس گرم و تغذیه کافی، به همراه داشته باشند و با سوخت کامل خودرو در این مناطق تردد کنند.

به گزارش ایرنا، شهرستان دامغان دارای ۹۶۵ کیلومتر راه اصلی و فرعی و روستایی می باشد که ۸۸ درصد آن آسفالت و بقیه خاکی است، از این میزان ۳۰۰ کیلومتر جاده برف‌گیر در حوزه شهرستان دامغان شناسایی شده است.

مردم قبل از سفر برای اطلاع از وضعیت جاده ها، می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.۱۴۱.ir مراجعه و یا با تلفن گویای ۱۴۱ تماس بگیرند.

این شهرستان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها