استاندار قزوین: تنظیم قیمت‌ها از مطالبات جدی مردم استان است

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: تنظیم قیمت‌های کالاهای اساسی در بازار از مطالبات جدی مردم استان است و باید دستگاه‌های اجرایی نظارت لازم را در این زمینه داشته باشند.

 به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در نشست کارگروه اصلی ستاد تنظیم بازار استان، افزود: دستگاه‌های نظارتی برای تحقق این مطالبه به حق مردم باید ورود پررنگ‌تری داشته باشند و با اخلالگران در نظام قیمت بازار برخورد کنند.

وی اضافه کرد: باید مردم به این نتیجه برسند که مسوولان فقط شعار نمی‌دهند بلکه پای کار هستند و با سودجویان و منفعت‌طلبان برخورد می‌کنند.

استاندار قزوین با بیان اینکه در شهر قزوین نباید شاهد چند قیمتی اقلام باشیم، افزود: چندنرخی بودن کالاها و وجود قیمت‌های نامتعارف برای برخی اجناس پذیرفته نیست و باید با آن برخورد کرد.

وی اظهار داشت: نظارت بر بازار و برخورد با تخلفات در جای خود لازم است، اما این نظارت‌ها باید سیستمی باشد و به اصلاح سازوکارها منجر شود.

جمالی پور اضافه کرد: نظارت بر تولید و توزیع کالاها، مبارزه با گران‌فروشی و مقابله با آن باید با قاطعیت انجام شود تا شاهد نابسامانی در این عرصه نباشیم.

استاندار قزوین تاکید کرد: جلسات ستاد تنظیم بازار از جلسات اولویت‌دار استان است و همه مدیران اقتصادی استان قزوین باید هر طور شده در جلسات آن حضور یابند و عذری در این زمینه از مدیران نمی‌پذیریم.

قزوین هیچ گونه مشکلی در تأمین و توزیع کالاهای اساسی ندارد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین نیز در این جلسه گفت: از ابتدای سال جاری مجموعاً ۲۷ جلسه تنظیم بازار به ریاست استاندار و معاون محترم اقتصادی استاندار قزوین تشکیل شده است.

عزیزالله افضلی گفت: اصلاح شبکه توزیع یکی از سیاست‌ها و اولویت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است که با نهایی شدن آن می‌توان بسیاری از تخلفات را رصد کرد و از وقوع تخلفات پیشگیری نمود.

وی گفت: برای تحقق اهداف سازمان در جلوگیری از تخلفات بازار به کارگیری کامل ظرفیت اتاق‌های اصناف و تشکل‌های تخصصی برای نظارت بر عملکرد فعالان اقتصادی ذی ربط، همکاری با سازمان صمت استان در امر بازرسی و نظارت و فعال شدن گشت‌های بازرسی ضروری است.

این مسوول گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، اعم از گرانفروشی، احتکار و درج نکردن قیمت آنها را از طریق سامانه ۱۲۴ اعلام کنند تا در اسرع وقت توسط بازرسان سازمان پیگیری و برخورد شود.

وی گفت: هیچ گونه مشکلی در تأمین و توزیع کالاهای اساسی از جمله روغن در استان قزوین وجود ندارد.

ارائه تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی در خصوص اعضا و شرح وظایف کارگروه تنظیم بازار استان،گزارش عملکرد کمیته‌های مرکز فوریت‌های رسیدگی به شکایات و کنترل بازار، وضعیت میزان تولید، توزیع و قیمت تخم مرغ در سطح استان و وضعیت مصرف روغن در استان از دستورهای جلسه امروز ستاد تنظیم بازار قزوین بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها