فرماندار اسفراین: حماسه ۹ دی باید برای مردم تبیین شود

بجنورد- ایرنا- فرماندار اسفراین گفت: دهه بصیرت فرصتی برای بصیرت‌افزایی و دشمن شناسی است و به همین دلیل حماسه ۹ دی باید برای مردم تبیین شود.

به گزارش ایرنا، طاهر رستمی روز شنبه در نشست هماهنگی دهه بصیرت و میثاق این شهرستان اظهار داشت: دهه بصیرت فرصتی مناسب برای استکبارستیزی و دشمن شناسی و تجدید میثاق با ولایت است.

وی با اشاره به افزایش روز افزون اقتدار ایران اسلامی گفت: عظمت انقلاب اسلامی همواره سبب هراس و کینه دشمنان شده است و در این راه از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی کوتاهی نکرده اند.

فرماندار اسفراین گفت: به علت ویروس کرونا امسال برگزاری نشست ها و تجمعات گرامیداشت دهه بصیرت فاطمی، و میثاق با ولایت امکانپذیر نیست.

وی بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ها برای تبیین این مناسبت ها در گرامیداست این دهه تاکید کرد.

رستمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره در پیش بودن سالروز شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی افزود: این سردار اسلام به عنوان الگوی آزادیخواهان جهان و محور مقاومت جایگاه رفیعی دارد و گرامیداشت یاد و خاطره این شهید والام مقام در دهه بصیرت، وظیفه همه دستگاه های اجرایی شهرستان است.

روز نهم دی سال ۸۸ مردم ایران اسلامی در مقابله با فتنه انگیزی و توطئه های دشمنان،  پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، در دفاع از حریم انقلاب و ولایت، به خیابان آمده و شکوه بصیرت و حضور حماسی خود را به نمایش گذاشتند.  

نهم دی ماه از آن پس به نام روز میثاق امت با ولایت و از نهم تا ۱۹ دی ماه به نام دهه بصیرت نامگذاری شد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها