همه محورهای روستایی برفی خراسان شمالی بازگشایی شد

بجنورد- ایرنا- معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: با برف‌روبی ۳۹۸ محور روستایی، اکنون تمام جاده‌های روستایی برف‌گرفته استان بازگشایی شده است.

محمد مشتری شامگاه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون تردد در تمامی محورهای استان برقرار است و هیچ جاده ای مسدود نیست و راهداران در شبانه روز گذشته نسبت به بازگشایی جاده های روستایی در ۳۹۸ محور روستایی اقدام کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت ۹۹ محور شهرستان شیروان، ۴۹ محور شهرستان مانه و سملقان و ۹۱ محور روستایی شهرستان بجنورد بازگشایی شده است.

وی افزود: با برف روبی و شن و نمک پاشی در ۶۰ محور روستایی شهرستان فاروج و ۱۲ محور روستایی شهرستان گرمه، این جاده ها هم دوباره برای تردد اهالی باز شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: راهداران برای خدمت رسانی و بازگشایی ۱۴ محور روستایی جاجرم و ۷۳ محور روستایی اسفراین نیز اقدام کردند.

بر اساس این گزارش امسال استقرار گروه‌های راهداری در محورهای برفگیر استان زودتر از موعد هرساله آغاز شد و ۲۵۴ نفر از راهداران استان آماده خدمات‌رسانی به مسافران زمستانی شدند.

گروه های راهداری با به کارگیری بیش از ۲۶۰ دستگاه ناوگان راهداری آماده خدمات رسانی به مسافران زمستانه هستند.  

برای خدمات رسانی به مسافران و ارتقای ایمنی تردد جاده ها، سالانه ۲۲ هزار و ۴۰۰ تن شن و نمک در سطح جاده های منطقه پاشیده می شود.  

راهداران ۲۱ گردنه استان را به طول ۶۷۱ کیلومتر، به صورت شبانه روزی زیر پوشش خدمات خود دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها