تردد شبانه در مرکز ۳۶ شهرستان فارس ممنوع شد

شیراز-ایرنا- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: با توجه به تفویض اختیار ستاد ملی کرونا به استان‌ها در اعمال محدودیت‌های تردد شبانه با تصمیم ستاد استانی، تردد شبانه در شهرهای مرکز ۳۶ شهرستان فارس ممنوع شد.

عبدالرضا قاسم‌پور شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ششم دی ماه 99 از ساعت ۲۱ تا چهار صبح، تردد خودروهای پلاک شخصی در شهرهای مرکز شهرستان‌های این استان ممنوع است و خودروهای متخلف جریمه می شوند.
وی ادامه داد: از مجموع ۳۶ شهرستان استان ۳۳ شهرستان در وضعیت زرد و سه شهرستان در وضعیت نارنجی شیوع ویروس کرونا قرار دارند.
معاون استاندار فارس گفت: محدودیت‌های پیش‌بینی شده در طرح جامع محدودیت‌های کرونایی در تمام شهرستان‌ها متناسب با رنگ‌بندی تعیین شده  برقرار است.
قاسم‌پور بیان داشت: همچنین ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی به شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی همچنان ادامه دارد.
وی، از مردم خواست پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا ناگزیر به بازگرداندن محدودیت‌های سختگیرانه نشویم.

جریمه بیش از ۱۲۹ هزار خودرو و پلمب ۵۰۹ واحد صنفی در فارس
قاسم‌پور، همچنین با اشاره به جریمه‌های اعمال شده از ابتدای طرح جامع محدودیت‌های کرونایی تاکنون،اظهار داشت: از ابتدای آذرماه تا پنجم دی ماه ۹۹، ۱۲۹ هزار و ۶۶۰ خودرو جریمه و ۵۰۹ واحد صنفی پلمب شدند.
وی ادامه داد: همچنین از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون، هفت هزار و ۷۱۸ واحد صنفی متخلف در استان پلمب شدند.
بر اساس طرح جامع محدودیت های کرونایی، در شهرهای دارای وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا مشاغل گروه ۲، سه و چهار، شهرهای دارای وضعیت نارنجی مشاغل گروه سه و چهار و شهرهای دارای وضعیت زرد مشاغل گروه چهار تعطیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها