رییس دانشگاه علوم پزشکی: وضعیت شیوع کرونا در کرمان شکننده است

کرمان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اعلام وزارت بهداشت و درمان از رنگ بندی شهرها به واسطه بیماری کرونا گفت: وضعیت فعلی شیوع کرونا در این استان شکننده است و نباید محدودیت‌ها و مراقبت‌های بهداشتی را رها کرد.

به گزارش ایرنا ، حمیدرضا رشیدی‌نژاد روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا استان کرمان تاکید کرد: حساسیت به بیماری برای بازنگشتن به شرایط قبل نباید کمتر شود زیرا در صورت جدی نگرفتن این امر می‌تواند موجب افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا شود.

وی با اشاره به نقش گسترده تجمعات کوچک در شیوع کرونا افزود: وضعیت شهرستان بافت ناپایداری ارزیابی می‌شود لذا باید باوجود حساسیت موضوع، فعالیت ها را در این شهرستان افزایش دهیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: برپایی نمایشگاه عمومی به‌ویژه آن دسته که بازدید کننده بیشتری دارند، باید در شهرهای زرد و نارنجی کرونا ممنوع باشد و همچنین اعمال محدودیت بیشتر در این مناطق ضروری است.

 اعمال محدودیت شمار درگذشتگان کرونا را در کرمان کاهش داد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: طرح محدودیت‌های مقابله با بیماری کووید ۱۹ پس از اجرا تاکنون، شمار بستری‌ها را ۵۰ هزار نفر و مرگ و میر ناشی از کرونا را هفت هزار و ۵۰۰ نفر کاهش داد.

محمدصادق بصیری در این نشست افزود: سیر نزولی موارد ابتلا و فوتی کرونا در کشور دستاورد بزرگ اعمال محدودیت‌ها و اجرای طرح سپهبد شهید سلیمانی است ضمن آنکه اصناف نیز همکاری خوبی در این حوزه داشته‌اند.

وی با بیان اینکه پس از اعمال محدودیت‌ها، اینک وضعیت کرونا در ۶ شهر استان کرمان نارنجی و ۱۷ شهر زرد ارزیابی شده است، اظهار داشت: ضرورت برگزاری مراسم ملی و مذهبی در چارچوب شیوه‌نامه‌های بهداشتی وجود دارد.

راهپیمایی ۹دی برگزار نمی شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه راهپیمایی ۹ دی امسال برگزار نخواهد شد گفت: تمامی برنامه‌های امسال با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان اجرا می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها