تحقیقات علمی در حد کار پژوهشی نباشد

قم - ایرنا - رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: تحقیق های علمی و پژوهشی فقط در حد کار پژوهشی باقی نماند و بسترها به گونه ‌ای فراهم شود که بتوانیم از این پژوهش ها برای حل و رفع مشکل ها و نواقص در جامعه استفاده کنیم.

به گزارش عصر شنبه مرکز خبر حوزه آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در بازدید از نمایشگاه مساله محوری و دستاوردهای ۱۰ ساله دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پویایی را از ویژگی‌های شاخص دفتر تبلیغات اسلامی دانست و اظهار داشت: پویایی و نشاط و زنده بودن دفتر تبلیغات اسلامی به انجام دادن کارهای فاخر و متناسب با نیازها و مقتضیات زمان است.

وی با اشاره به تنوع فعالیت های دفتر تبلیغات ادامه داد: برخی با توجه به اسم دفتر تبلیغات، می‌پندارند که همه تلاش و فعالیت این مجموعه، باید صرف کارهای تبلیغاتی به معنای مصطلح حوزوی باشد ولی باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که همه این فعالیت‌ های متنوع و ارزشمند دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم زیر چتر تبلیغات قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر تبلیغ دین تنها منحصر به شیوه های سنتی تبلیغ مثل منبر و خطابه نیست و آن عالم دینی و مرجع تقلیدی هم که کرسی تدریس فقه دارد، به شکل دیگری در حال تبلیغ دین است.

 عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری با قدردانی از توجه مدیران مجموعه به استعدادیابی و کشف افراد توانمند گفت: ما باید استعدادیابی کنیم و چهره ‌ها و نیروهایمان را شناسایی کنیم و بعد متناسب با نیازها، کار را بر آنها عرضه کنیم و از آنها بخواهیم که بهترین کار را انجام دهند.

 حسینی بوشهری خواستار بازدید مسئولان کشور از چنین نمایشگاه‌ هایی شد و در ادامه بیان داشت: مسئولان، نمایندگان مجلس و کسانی که اداره کشور در دستشان است از این نمایشگاه ها بازدید کنند و ببینند که در رابطه با تعالی و پیشرفت و ارتقاء نظام ولایی، چه کارها و تحقیقات زنده و ارزشمندی تولید می شود.

امام جمعه قم در ادامه بر ظهور و بروز پژوهش ‌ها در فضای جامعه تاکید کرد و گفت: مساله مهم این است که تحقیق های علمی و پژوهشی، صرفا در حد کار پژوهشی باقی نماند و بسترها به گونه ‌ای فراهم شود که ما بتوانیم از این تحقیقات و پژوهش ها برای حل و رفع مشکل ها و نواقص در جامعه استفاده کنیم.

دبیر شورای عالی  حوزه های علمیه افزود: مساله مهم دیگر این است که به گونه‌ای این بسترهای پژوهشی را عرضه کنید که در انضمام با نظام چه در صحنه قانون گذاری, چه در صحنه مسائل قضایی و چه در صحنه اجرا بتواند آن چهره زیبای اسلام و آرمان‌ های متعالی دین را عرضه کند.

نمایشگاه فوق با هدف احصا مسائل اولویت دار دفتر تبلیغات اسلامی و سوق دادن مسائل آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مجازی دفتر به سمت مساله محوری دایر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها