۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۹
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 84162441
۰ نفر

برچسب‌ها

ازدواج در میبد ۲۳ درصد افزایش یافت

یزد- ایرنا- رییس ثبت احوال میبد گفت : آمار ازدواج ۹ ماهه سال ۹۹ شهرستان به تعداد ۴۲۴ واقعه نسبت به ۳۴۵ مورد ثبت شده در مدت مشابه سال ۹۸ ، رشد ۲۳ درصدی روی آوردن جوانان به سمت تشکیل خانواده را نشان می‌دهد.

حسن زارعی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا به مناسبت هفته ثبت احوال (۳ تا ۹ دی ماه) افزود: طلاق نیز در ۹ ماهه اول سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ از نظر ثبتی هفت درصد کاهش پیدا کرده‌ است.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت ، ۹۳ مورد و مدت مشابه سال ۹۸ نیز ۱۰۰ واقعه طلاق در دفاتر ثبت شده‌است ، اظهار کرد: از ۹۳ مورد طلاق امسال ، ۲۴ واقعه هر ۲ طرف بومی ، ۱۵ واقعه هر ۲ طرف غیر بومی ، ۳۰ واقعه یک طرف بومی و یک طرف غیر بومی و ۲۴ واقعه نیز غیر ساکن هستند.

رییس اداره ثبت احوال میبد  آمار ولادت ۹ ماهه اول امسال را نیز یک هزار و ۳۶۰ واقعه ذکر کرد که آمار ولادت دختر و پسر به صورت مساوی ۶۸۰ نفر بوده‌ است .

وی  گفت: از این تعداد آمار نیز ۶۸۴ واقعه پسر و ۶۸۳ واقعه دختر اعلام شده است.

وی آمار افراد فوت شده ها در همین مدت را  ۵۵۰ واقعه اعلام کرد که از این تعداد ۲۷۸ نفر مرد و ۲۷۲ نفر زن بودند .

این مسوول نسبت فوتی‌های ۹ ماهه اول سال ۹۹ را نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ ، ۵۶ در صد افزایش به علت شیوع ویروس کرونا ذکر کرد.

رییس ثبت احوال میبد ادامه داد : جمعیت شهرستان تا پایان آذر سال ۹۹ ، ۱۰۶ هزار و ۳۵۱ نفر برآورد شده که از این تعداد ۵۴ هزار و ۳۷۸ نفر مرد و ۵۱ هزار و ۹۷۳ نفر زن هستند.

وی نرخ رشد جمعیت کشور را ۱.۳ تا ۱.۵ ، نرخ جمعیت استان بین ۲ تا ۲.۵ و نرخ جمعیت شهرستان را تا زمان سرشماری سال ۱۴۰۰ ، ۲.۵ تا ۲.۸ پیش بینی کرد.

زارعی در ادامه به انجام ۹۱.۶ درصد اقدامات مرتبط به صدور کارت ملی هوشمند به تعداد  ۶۲ هزار و ۶۴۲ فقره اشاره کرد و گفت: به دلیل مشکلات تحریم تعدادی از کارت ها به دست مردم نرسیده و رسیدهایی که در دست آنهاست به منزله کارت ملی است.

رییس ثبت احوال میبد ۱۰ نام انتخابی میبدی‌ها برای نامگذاری پسران را به ترتیب امیرعلی ، امیرحسین ، ابوالفضل ، علی ، علیرضا ، حسین ،  امیرعباس ، محمد ، علی اصغر و محمد طاها عنوان کرد.

وی به ۱۰ نام اول برای نامگذاری نوزادان دختر میبدی نیز اشاره و آنها را به ترتیب  فاطمه ، حلما، زینب ، زهرا ، بهار ، ریحانه ، نازنین زهرا ، یسنا، مهسا و حسنا ذکر کرد.

وی آمار تغییر نام و نام خانوادگی در ۹ ماهه اول  امسال را به ترتیب ۲۱ و ۶۰ مورد ذکر کرد و در ادامه از مردم خواست برای ثبت ولادت و گرفتن شناسنامه در ۱۵ روز اول و به موقع مراجعه کنند.

وی ادامه داد: برای ثبت فوت نیز حداکثر تا ۱۰ روز مهلت تعیین شده است.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها