هشت پروژه شیلات در استان کرمانشاه احداث می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل شیلات کرمانشاه گفت: هشت پروژه بزرگ مربوط به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در دست اجراست که بهره‌برداری از آنها تحول عظیمی را در بخش شیلات و آبزی‌پروری استان ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «سید فرزاد افضلی»  عصر شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه افزود: اولین پروژه اقتصاد مقاومتی اداره کل شیلات مربوط به احداث تاسیسات زیربنایی مجتمع پرورش ماهی سردابی «کالاران دشه» در شهرستان پاوه است که می تواند ۴۰۰ تن از این نوع ماهی را در سال تولید کند.

وی ادامه داد: احداث و بهره برداری از مزارع پرورش ماهیان گرمابی مربوط به مرحله دوم مجتمع شهدای قصرشیرین است که این هم ظرفیت تولید ۲ هزار و ۲۰۰ تن در سال را داراست.

افضلی تصریح کرد: پروژه پرورش ماهی در قفس که قرار است در دریاچه سد داریان پاوه اجرا شود از دیگر برنامه های در دست اجراست که پیش بینی شده تا ۵۰۰ تن در سال تولید داشته باشد.

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه همچنین با اشاره به اجرای پروژه پرورش ماهیان در قفس سدمخزنی غیرشرب بیستون پارس قصرشیرین، گفت: این پروژه نیز ظرفیت تولید ۳۰۰ تن در سال را دارد.

وی پنجمین پروژه اقتصاد مقاومتی شیلات استان را مربوط به ماهیان در قفس سد مخزنی جامیشان سنقروکلیایی عنوان کرد و با بیان اینکه ظرفیت تولید ۲۵۰ تن ماهی را در سال دارد، یادآوری کرد: در گیلانغرب نیز پروژه پرورش ماهی در سد زاگرس با ظرفیت ۵۰۰ تن در سال در حال اجراست.

افضلی همچنین از اجرای پروژه پرورش ماهیان در قفس سد زمکان دالاهو با ظرفیت تولید ۲۰۰ تن در سال خبر داد و گفت: مشابه همین پروژه در سد تنگ حمام سرپل ذهاب با ظرفیت ۶۰۰ تن در سال در حال اجراست.

این مقام مسوول در پایان و با بیان اینکه پروژه ها همگی احداث آن ها آغاز شده و مراحل پایانی را می گذارند ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری شاهد بهره برداری از آنها باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها