آزمایشگاه پاتوبیولوژی درمانگاه فرهنگیان ملایر به بهره‌برداری رسید

همدان- ایرنا- آزمایشگاه پاتوبیولوژی درمانگاه فرهنگیان ملایر روز شنبه طی آیینی با حضور امام جمعه و فرماندار ویژه شهرستان و با اعتباری حدود ۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در آیین بهره برداری از این درمانگاه، تامین امکانات رفاهی فرهنگیان را یکی از رویکردهای دستگاه تعلیم و تربیت برشمرد و اظهار داشت: در این راستا طی سال‌های اخیر با اقدامات انجام شده، تعداد درمانگاه‌های این استان از ۲ مورد به هفت مورد افزایش یافته است.

محمد پورداود، ارتقای کیفیت درمانگاه‌های فرهنگیان در سطح استان و تخصصی‌تر شدن آنها را از اولویت‌های مهم آموزش و پرورش ذکر کرد و گفت: توجه به مسایل جسمی و روحی فرهنگیان و دانش‌آموزان بسیار مهم است و بدون شک از این طریق و با توسعه مراکز درمانی فرهنگیان می‌توانیم به اهدافی که در تعلیم و تربیت ترسیم شده، دست پیدا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هدف ما توسعه درمانگاه‌های فرهنگیان در شهرستان‌های استان همدان است، ادامه داد: در همین ارتباط  عملیات اجرایی مرحله دوم درمانگاه فرهنگیان شهر همدان نیز به زودی آغاز می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان افزود: درمانگاه فرهنگیان ملایر یکی از بهترین درمانگاه‌های غرب کشور است که با جدیت به دنبال ارتقای سطح خدمات پزشکی و درمانی و امکانات رفاهی فرهنگیان استان هستیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر نیز دراین آیین با اشاره به ارایه خدمات مطلوب به فرهنگیان و عموم مردم در درمانگاه فرهنگیان، گفت: این درمانگاه در بخش‌های مختلفی همچون تخصصی، عمومی، رادیولوژی، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، مامایی، تزریقات و داروخانه به عموم مردم و فرهنگیان خدمات ارایه می‌دهد.

محمدرضا بشری افزود: این درمانگاه به صورت شبانه‌روزی در ۲ شیفت در تمامی ایام سال حتی روزهای تعطیل به مردم خدمت رسانی می کند و روزانه پذیرای بیش از ۸۰۰ مراجعه‌کننده است.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده آزمایشگاه این درمانگاه نیز برای رفاه حال فرهنگیان و در راستای توسعه، تجهیز و تعمیر درمانگاه فرهنگیان، با اعتباری حدود ۲ میلیارد تومان اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفت که برای ۱۴ نفر نیز فرصت شغلی ایجاد شده است.

مدیر آموزش و پرورش ملایر با بیان اینکه آزمایشگاه پاتوبیولوژی درمانگاه فرهنگیان مجهز به دستگاه‌های پیشرفته و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا است: ۱۲ پزشک عمومی، سه دندانپزشک، ۲ پزشک متخصص و ۲۰ بهیار و پرستار در درمانگاه فرهنگیان ملایر در ۲ شیفت به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها