راهداری فیروزکوه: رانندگان با بستن زنجیر چرخ زحمات راهداران را کم کنند

تهران- ایرنا- سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جادهای استان تهران با اشاره به تداوم بارش‌های برف در این شهرستان اعلام کرد: از رانندگان می‌خواهیم که بارش‌ها را در این فصل بارش ها را جدی بگیرند و در صورت سفر به جاده‌های کوهستانی با بستن زنجیر چرخ زحمات عوامل راهداری را کم کنند.

مهرداد زمانی عصر شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت:‌ بارش‌ برف که از بامداد روز پنجشنبه هفته گذشته در شهرستان فیروزکوه آغاز شد موجب فعالیت حدود ۶۰ نیرو با امکانات مناسب در جاده ها شد.

وی افزود: در این سه روز گذشته عوامل راهداری در کلیه مسیرهای کوهستانی و روستایی مشغول برف روبی و ایمن سازی جاده ها بودند.

سرپرست اداره راهداری شهرستان فیروزکوه ادامه داد: به نظر می رسد مردم در ایام بارندگی توصیه های عوامل راهداری و پلیس راه را جدی نمی گیرند و با نداشتن امکانات کامل به این مناطق سفر می کنند و همین غفلت موجب گرفتاری مردم می شود.

وی با بیان اینکه در این روزهای گذشته با تلاش عوامل راهداری هیچ مسیر اصلی در شهرستان فیروزکوه مسدود نشد خاطرنشان کرد: امکانات و نیروی انسانی راهداری در این شهرستان محدود است و از مردم می خواهیم با امکانات مناسب به مناطق برف گیر سفر کنند.

زمانی خاطرنشان کرد: شهرستان فیروزکوه ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و روستایی دارد که با تلاش عوامل راهداری اجازه ندادیم مردم دچار مشکل شوند.

وی همچنین به مردم توصیه کرد پیش از آغاز سفر از طریق سامانه جامع اطلاع رسانی «۱۴۱» راهنمای جامع حمل و نقل برون شهری جاده‌های کشور از آخرین وضعیت جاده‌ها از جمله مسیرهای شهرستان فیروزکوه اطلاع پیدا کنند.

سرپرست اداره راهداری شهرستان فیروزکوه تاکید کرد: به اندازه کافی شن و نمک کافی در انبارهای خود ذخیره سازی کردیم و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، شهرستان فیروزکوه متشکل از دو بخش مرکزی و ارجمند با جمعیتی افزون بر ۳۳ هزار نفر در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

این شهرستان نقطه اتصال سه استان تهران، مازندران و سمنان است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران فیروزکوه در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۱۵ درجه زیر صفر سردترین نقطه استان تهران است و بارش برف بصورت پراکنده تا ۲۴ ساعت آینده در این شهرستان پیش بینی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها