باند شرط‌بندی آنلاین در کردستان  متلاشی شد

سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان گفت: کارآگاهان پلیس فتا موفق به شناسایی و دستگیری باند سایت‌های شرط‌بندی آنلاین در این استان شدند.

به گزارش ایرنا، سردار علی آزادی روز شنبه اظهار داشت: در پی رصد و پایش مستمر فضای مجازی بخصوص شبکه‌های اجتماعی موبایلی و تلاش شبانه‌روزی کارشناسان پلیس فتا استان سه نفر از کارگزاران سایت‌های قمار و شرط‌بندی‌ آنلاین فعال در حوزه استان شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی افزود: با تلاش ماموران پلیس فتا در این عملیات ، تجهیزات رایانه‌ای مورداستفاده جهت انجام بزه توقیف و ۶ عدد کارت بانکی که به عنوان حساب میزبان شرط‌بندی‌های آنلاین با گردش مالی بیش از ۱۳ میلیارد ریال مورد استفاده بود کشف و مسدود شد و متهمان به دادسرا معرفی شدند.

فرمانده انتظامی کردستان به منظور پیشگیری از وقوع این گونه جرایم به شهروندان توصیه کرد، هشدارهای پلیسی را جدی بگیرند و کارت‌های بانکی خود را تحت عناوین مختلف از جمله فرار مالیاتی و مسدود بودن حساب‌های مالی خود به خصوص حوزه سایت های شرط بندی، در اختیار هیچ‌کس قرار ندهند.

سردار آزادی گفت : در این سایت‌ها کاربران پس از ورود ابتدا مبالغی را واریز می کنند و سپس با تبلیغ و تحریک جوایز بیشتر از آنان خواسته می‌شود که مبلغ واریزی خود را افزایش دهند اما سازوکار و فعالیت این سایت‌ها به گونه‌ی است که امکان برنده شدن را به کاربر نمی‌دهد.

توقیف اتوبوس حامل کالای قاچاق در دیواندره 

فرمانده انتظامی کردستان گفت: همچنین با اشراف اطلاعاتی ماموران انتظامی دیواندره یک دستگاه اتوبوس حامل کالای قاچاق در محور دیواندره به سقز شناسایی شد.

وی افزود: پس از هماهنگی با مراجع قضائی، خودروی مورد نظر متوقف و در بازرسی ۶ دستگاه تلویزیون، چهار دستگاه کولر گازی، سه دستگاه ماشین لباسشویی، هشت سرویس ظروف چینی ۲۶ تکه ، هشت دستگاه چرخ گوشت، ۴۳  دستگاه ماینر، یک دستگاه ترانس جوشکاری، یک دستگاه فرز سنگ بری، ۲۲ عدد ماسک موی سر، ۲۴ عدد شامپو و ۶۹۸ عدد شال و کلاه خارجی قاچاق کشف شد.

سردار آزادی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش این تعداد کالای قاچاق را بیش از ۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند خاطر نشان کرد: در این خصوص خودروی حامل بار قاچاق به پارکینگ منتقل و بار آن توقیف و ۲نفر نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها