محدودیت های کرونایی در قم ادامه پیدا می‌کند

قم - ایرنا - استاندار قم با اشاره به تغییر شرایط کرونایی قم به وضعیت زرد گفت: برغم بهبود وضعیت قم، برخی محدودیت ها تداوم خواهند داشت. 

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی استانداری قم ،بهرام سرمست در حاشیه جلسه ویدیو کنفرانس ستاد ملی کرونا طی سخنانی با اشاره به تصویب محدودیت های وضعیت زرد توسط ستاد ملی کرونا اظهار داشت: بهبود شرایط قم از نارنجی به زرد به معنی پایان محدودیت ها نیست و دستورالعمل های مرتبط با این وضعیت به زودی به اصناف و مردم ابلاغ می‌شود.

وی با اشاره به فرارسیدن فصل زمستان و افزایش شدت شیوع این بیماری ادامه داد: از مردم تقاضا می کنیم رعایت دستورالعمل های بهداشتی را همچنان جدی بگیرند.

سرمست در ادامه ضمن قدردانی از اعضای ستاد بحران و همکاری مردم و اصناف خاطرنشان کرد: محدودیت های گروه شغلی چهار در دوره وضعیت زرد نیز ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هرگونه تجمعی که می تواند موجب افزایش شیوع بیماری شود همچنان ممنوع خواهد بود تصریح کرد: در مناسبت های پیش رو امیدواریم شاهد همکاری مردم با دستورالعمل های ابلاغی از سوی دستگاه های ملی و استانی باشیم.

استاندار قم همچنین با بیان اینکه محدودیت آمد و شدها از ساعت ۲۱ الی 4 بامداد برای شهرهای با وضعیت زرد استمرار خواهد داشت بیان کرد: این محدودیت ها برای قم نیز اعمال خواهند شد.

پس از چند ماه وضعیت قرمز و فوق قرمز کرونایی در قم، این استان از نیمه آذرماه در شرایط نارنجی کرونایی قرار گرفته بود که‌ با اعلام دانشگاه علوم پزشکی قم، از امروز ششم دی در وضعیت زرد قرار دارد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» ۲۴ آذر ۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست ‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست ‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه‌شده است.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن(ع) در شهرک امام حسن(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی(بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد و بعثت در نیروگاه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها