۶ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۲
کد خبرنگار: 1302
کد خبر: 84162338
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت «عمارت نوفل‌لوشاتو» از سر گرفته شد

تهران- ایرنا- عمارت نمایشی نوفل‌لوشاتو که به دلیل شیوع کرونا و عدم تفاهم میان صاحب ملک و مدیر این مجموعه نعطیل شده بود در محلی جدید فعالیت خود را از سر گرفت.

عمارت نوفل‌لوشاتو، حین فعالیت در مجموعۀ نمایشیِ فعال خویش، درصدد تأسیس مجموعه‌ای جدید در مکانی نزدیک به مجموعۀ فعال نمایشی بود. به‌وجود آمدن همه‌گیری کرونا و شرایط تحمیلی، سبب شد مجموعۀ نمایشی فعال عمارت نوفل‌لوشاتو به طور کامل بسته شود. از این رو، این مجموعه مجبور به ادامۀ فعالیت‌هایی محدود در ساختمان سفیدی شد که هنوز تأسیس نکرده بود.

در ماه‌های اخیر، این مجموعه به دنبال دستیابی به اهداف خود، امکانات مدنظر را در مکان جدید بر پا کرد. مکانی که نه‌تنها به ادامۀ فعالیت‌های عمارت نوفل‌لوشاتو در زمینۀ هنرهای نمایشی پاسخگوست، بلکه دارای امکانات گوناگونی در زمینه‌های متعدد است.

سالن تئاتر نوفل‌لوشاتو با ظرفیت ۱۷۷ نفر، از امکاناتی حرفه‌ای برخوردار است که آمادۀ همکاری با گروه‌های متعدد نمایشی است. از مزیت‌های این سالن، ۹۶ خط (لاین) نوری است که گروه‌های نمایشی را در ارائۀ اثر یاری می‌کند.

گالری‌نوفل؛ این مجموعه نه‌تنها شامل فعالیت‌های نمایشی است، بلکه فعالیت‌هایی نیز در زمینۀ هنرهای تجسمی خواهد داشت. طبقۀ ابتداییِ این عمارت سفید، محلی برای برپایی گالری دارد. همچنین، در جای‌جای این ساختمان سفید، می‌توان انواع هنرهای تجسمی را عرضه کرد. به‌عبارتی، این مجموعه در کنار فعالیت‌های نمایشی خود، با برپایی «گالری‌نوفل»، حیطۀ فعالیت‌های خود را با اضافه‌شدنِ هنرهای تجسمی افزایش داده است.

طبقۀ سوم عمارت، دارای باغ‌بامی بزرگ و چشم‌نواز است. این محل هم می‌تواند برای مهمانان کافه استفاده شود، هم برای فعالیت‌هایی از قبیل نمایشنامه‌خوانی، نقالی، جلسات نقد و بررسی، نشست‌های هنری و... مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

عمارت نوفل‌لوشاتو در مکان جدید خود، به نشانی تهران، خیابان حافظ، خیابان نوفل‌لوشاتو، تقاطع خیابان رازی با ازسرگیری فعالیت‌های خود میزبان استادان، هنرمندان، دانشجویان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به زمینه‌های هنری خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار فرهنگ