اجرای طرح شهید سلیمانی منجر به کاهش آمار کرونا در لرستان شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی و با همکاری چشمگیر مردم، ۵۴ درصد در زمینه ابتلا به کرونا،  ۵۶ درصد در زمینه بستری  و ۲۲ درصد در زمینه مرگ و میر آمارها کاهش پیدا کرد. 

به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، "محمود ثمینی" روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا افزود: اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی در لرستان ۱۰ هزار و ۳۳۶ خانوار را شامل شده است.

وی تصریح کرد: در این طرح بیماریابی و کمک رسانی به خانواده های بی بضاعت در پیشگیری و ابتلا نقش موثری داشته است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اعلام وضعیت بیماری در لرستان گفت: وضعیت مرکز استان نارنجی و سایر شهرستانها زرد است و این موضوع به معنای شرایط عادی نیست و مردم باید مراقب باشند و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از شیوع دوباره بیماری جلوگیری شود.

وی از تصویب طرح منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ شب تا ۴ بامداد در مناطق مختلف کشور در وضعیت زرد خبر داد و تصریح کرد: این محدودیت ها به تشخیص استانداران سراسر کشور اعمال خواهد شد و با توجه به زیرساخت های آماده ای که در استان لرستان داریم این موضوع شامل شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد خواهد شد و در صورت فراهم شدن شرایط، منع تردد شبانه در سایر شهرهای استان اعمال خواهد شد. 

 معاون استاندار لرستان ضمن تقدیر از اقشار مختلف و مردم  لرستان که با رعایت محدودیت ها موجب کاهش مراجعان به مراکز درمانی ،کم شدن تعداد بستری ها و پایین آمدن آمار مرگ و میر را فراهم آورده اند اظهار داشت: در این زمینه عواملی از جمله اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی موثر بوده که در این طرح تمرکز بر بحث پیشگیری از کروناست و شامل سه فاز اصلی مراقبت، حمایت و نظارت است که با همکاری و هماهنگی مرکز بهداشت ، علوم پزشکی،سازمان بسیج و هلال احمر انجام پذیرفته است. 
تا تاریخ چهارم دی ماه ابتلای قطعی ۶۰ هزار و یک شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است که از این تعداد یک هزار و ۲۷۹ نفر نیز جان باخته اند.

در حال حاضر تنها شهرستان خرم آباد در وضعیت نارنجی قرار دارد و باقی شهرهای استان در وضعیت زرد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها