تولید ۶۷۰ هزار ماسک سه لایه توسط هلال‌احمر در آذر ماه

تهران - ایرنا - سرپرست سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از تولید ۶۷۰ هزار ماسک سه لایه سها در آذر سال جاری در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان تدارکات پزشکی، علیرضا عسکری با اعلام این مطلب گفت: این سازمان از ابتدای شیوع ویروس کرونا سعی کرده تا اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای مقابله با این ویروس را تولید و در اختیار هموطنان قرار دهد و همچنان بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تولیدات خود را در این زمینه ادامه می دهد.

وی افزود: با تلاش متخصصان و کارکنان شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران، در یک ماه گذشته ۶۷۰ هزار ماسک سه لایه تولید شده که از این ماسک ها برای محافظت‌ در برابر ذرات معلق گرد و غبار و آلودگی های ویروسی و پیشگیری از عفونت های ریوی استفاده می شود.

سرپرست سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به تولید سایر محصولات از سوی سازمان تدارکات پزشکی، توضیح داد: همچنین در مدت یاد شده ۱۱ هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده دست به منظور رفع بخشی از نیاز های مردم و کادر درمانی برای رعایت الزامات بهداشتی تولید و به صورت سراسری توزیع شده است.

به گفته عسکری، شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران در زمینه تولید تجهیزات پزشکی یک بار مصرف در کشور با استفاده از دانش فنی روز و بکارگیری مواد اولیه مرغوب فعالیت می کند و محصولاتی همچون انواع سرنگ، سرنگ انسولین، انواع صافی دیالیز، ست دیالیز، محلول دیالیز، فیلتر لکوسیت، میکروست، ست تالاسمی، فلاکن، آنژیوکت، کیسه و کارتریج بی کربنات سدیم، سوزن فیستولا و نظایر آن از تولیدات اصلی شرکت محسوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار جامعه